واقع گرایی سرهنگ بازنشسته نشان می دهد که کرملین مردم را برای شکست در اوکراین آماده می کند

ساخت وبلاگ

اظهارات خیره کننده و بدون وقفه میخائیل خدارنوک در روسیه-1 در مورد میزان شکست روسیه در "عملیات ویژه" خود در اوکراین احتمالاً به استراتژی خروج کرملین اشاره دارد.

A Ukrainian soldier walks past the bodies of Russian soldiers after Ukrainian troops retook the village of Mala Rogan, east of Kharkiv, on March 30. [Fadel Senna/AFP]

پس از اینکه سربازان اوکراینی در 30 مارس روستای مالا روگان در شرق خارکف را بازپس گرفتند، یک سرباز اوکراینی از کنار اجساد سربازان روسی عبور می کند. [فادل سنا/ خبرگزاری فرانسه]

کیو - دیدگاه واقع بینانه یک سرهنگ سابق روس از "عملیات ویژه" مسکو در اوکراین، تحلیلگران را به این فکر انداخته است که آیا دستگاه تبلیغاتی کرملین مردم را برای شکست اجتناب ناپذیر تهاجم آماده می کند.

در حالی که کرملین همچنان معتقد است که جنگ به خوبی پیش می رود، میخائیل خدارنوک، خبرنگار نظامی روسیه و سرهنگ بازنشسته، در برنامه "60 دقیقه" روسیه-1 گفت که این جنگ فقط بدتر خواهد شد.

او در 16 مه در یک برنامه زنده در شبکه تلویزیونی الجزیره گفت: "بزرگترین شکست وضعیت نظامی و سیاسی ما این است که ما از نظر ژئوپلیتیکی کاملاً منزوی هستیم و به همان اندازه که نمی خواهیم اعتراف کنیم، عملاً تمام جهان علیه ما هستند."کانال تلویزیونی دولتی

خدارنوک به اولگا اسکابیوا، مجری برنامه که معروف است به خط کرملین دست می زند، گفت: «ما باید از این وضعیت خارج شویم.

A Russian soldier

جسد سوخته یک سرباز روسی را می توان در دمیتریوکا، استان اودسا، اوکراین، در 8 آوریل مشاهده کرد. [متیو رتمن/ کاروانسرای]

A seized Russian tank can be seen on the outskirts of Mariupol on March 7 in this photo posted on Telegram.

در این عکس منتشر شده در تلگرام، یک تانک روسی توقیف شده در 7 مارس در حومه ماریوپل دیده می شود.

خدارنوک، که به روحیه و روحیه قوی رزمی ارتش اوکراین اشاره کرد، گفت که اوکراین آماده است تا در صورت نیاز تا یک میلیون اوکراینی وارد نبرد شوند.

وی گفت که همه این عوامل وضعیت را برای ارتش روسیه تشدید خواهد کرد و افزود که باید به آنها به عنوان "واقعیت آینده نزدیک" نگاه کرد.

وی ادامه داد: «کمک‌های آمریکایی وام‌دادی و کمک‌های اروپایی به زودی آغاز خواهد شد، بنابراین باید بپذیریم که به زودی یک میلیون سرباز اوکراینی مسلح وجود خواهند داشت».

خدارنوک گفت: «و ما باید این را در محاسبات عملیاتی و استراتژیک خود در نظر بگیریم، که وضعیت از این نظر به وضوح برای ما بدتر خواهد شد.

دهان تبلیغاتی

ادوارد باگیروف، یک فعال حقوق بشر اوکراینی که در گذشته در برنامه های گفتگوی روسی از جمله روسیه-1 حضور داشته است، گفت که تعجب کرده است که خدارنوک فوراً تعطیل نشده است.

"اگر چیزی را که دوست ندارند بگویید ، میکروفون شما را قطع می کنند ، یا مخاطب شروع به فریاد زدن یا تشویق می کند ، میهمانان دیگر قطع می شوند ، یا میزبان ناگهان قدم می گذارند و به شما اجازه نمی دهند صحبت کنید. باگروف گفت: موضوع و بخشنامه مورد نظر. "

باگیروف گفت ، نمایش گفتگوی "60 دقیقه" ، که در طول جنگ به یکی از مگافون های اصلی کرملین برای پخش تبلیغات خود در روسیه تبدیل شده است ، این طرح را دنبال می کند.

وی گفت: "من حیرت زده ام که [Khodarenok] تقریباً نه دقیقه بدون توقف صحبت کرد ، با Skabeyeva از او چند سؤال پرسید و به او اجازه داده شد بدون وقفه صحبت کند."

وی گفت: "اگر می خواهید از قانون كیفری روسیه پیروی كنید ، او 15 سال دریافت می كرد. اظهارات وی اظهارات [رئیس جمهور روسیه ولادیمیر] پوتین را لغو كرد كه روسیه غالب خواهد شد. این نشان می دهد كه آنها می خواستند این گفته شود."

باگیروف گفت: اظهارات Khodarenok بیانگر نظر ارتش روسیه است.

وی افزود: "وقتی شخصی مانند Khodarenok صحبت می کند ، او دیدگاه همه پرسنل نظامی را نشان می دهد. این نظر شخصی وی نیست. این سخنان ناگفته کل کارمندان نظامی روسیه و رهبری برتر روسیه است."

باگروف گفت: "او این عقیده را ابراز می کند که ژنرال های ارشد و سربازان نمی توانند اظهار کنند."

الكساندر كوالنكو ، تحلیلگر نظامی در گفت: هر آژانس در روسیه - مانند سرویس امنیتی فدرال (FSB) ، خدمات اطلاعاتی خارجی و وزارت دفاع - دارای استخر خود در مورد سران صحبت است كه می توانند مصاحبه كنند و از طرف خود صحبت كنند. کیف

Kovalenko گفت: Khodarenok دهانه وزارت دفاع است.

کووالنکو گفت: "Khodarenok منعکس کننده نظر همه سربازان وزارت دفاع است. آنها وضعیتی را که به پایان رسیده اند درک می کنند که آنها این جنگ را از دست می دهند و او این کار را از طرف آنها پخش می کند."

وی گفت: "همه می دانند که روسیه در موقعیتی از خود شکست دهنده است. آنها باید برای پایتخت آماده شوند. و اکنون آنها حتی شروع به تصدیق عمومی کرده اند که آنها شکست خورده اند."

وی افزود: سایر اظهارات مشابه Khodarenok شروع به نشان دادن واقعیت به روس ها می کند ، و این امر را به آنها اطلاع می دهد تا به آنها اطلاع دهد که روسیه مشکلات عمده ای را در جنگ تجربه می کند و باید با حداقل ضرر و زیان خود را بدست آورد.

کووالنکو گفت: "این همه به گونه ای است که عموم مردم برای شکست ، حداقل و برای وقایع اجتناب ناپذیر آماده شده اند."

"این یک پیروزی نیست - این یک شکست است"

ایهور پترنکو از کیف ، مدیر گروه سیاست داخلی مرکز بین المللی مطالعات سیاست ، گفت: بسیاری از روس ها اکنون شروع به تعجب می کنند که چرا جنگ برای چندین ماه به پایان رسیده است.

وی گفت: "روسیه در ابتدا گفت كه در حال جنگ با ناتو در قلمرو اوكراین است. این ارتش را لاف زد و گفت كه پیروزی سریع وجود خواهد داشت."

پترنکو گفت: "مردم می خواهند درک کنند که چرا دولت یک چیز را می گوید ، اما پس از آن همه چیز کاملاً متفاوت بود. و اکنون رهبران در تلاش هستند تا مقصر پیدا کنند."

به گزارش پترنکو ، بیانیه هایی مانند Khodarenok در کانال های تلویزیونی دولتی اختلاف نظر در کرملین را نشان می دهد.

وی افزود: وزیر دفاع ، سرگئی شویگو در موقعیتی نامطلوب قرار دارد.

پترنکو گفت: "این اظهارات در مورد ارتش ضعیف روسیه به او هدایت می شود. سؤالات زیادی برای او و تخصص وی وجود دارد."

وی با اشاره به فساد گسترده گزارش شده در ارتش روسیه که سربازان خود را تحت تأثیر قرار داد ، گفت: "در حال حاضر ما شاهد بسیاری از کانال های لیبرال روسی و مطبوعات به طور کلی مسئله بزرگی از کار او هستیم. ارتش در حال غارت است."و آماده مبارزه با مقاومت جهانی اوکراین.

پترنکو گفت: "هیچ نتیجه ای برای نشان دادن آن وجود ندارد. آنها گفتند که ارتش بهتر از ارتش ایالات متحده است ، اما به هیچ نتیجه ای نمی رسد."

وی خاطرنشان كرد: در حالی كه خسارات روسیه در سه ماه گذشته در اوكراین با ضرر و زیان اتحاد جماهیر شوروی پس از نه سال در افغانستان قابل مقایسه است ، آنها هنوز هم روسیه را پیروزی سریع مورد نظر خود به ارمغان آورده اند.

پترنکو افزود: "روسیه نفوذ ژئوپلیتیکی و اقتصادی خود را از دست داده است. در سرزمین های اوکراین که اکنون سربازان روسی هستند ، آنها نمی توانند تأثیر خود را حفظ کنند. این یک پیروزی نیست - این یک شکست است."

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 12 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:22