چه چیزی قیمت اتریوم را تعیین می کند؟

ساخت وبلاگ

Ethereum دومین رمزنگاری ارزشمند با سرمایه گذاری در بازار است ، دوم تنها بیت کوین. قیمت اتریوم با عرضه بازار و تقاضای این نشانه ، به طور مشابه با تعیین قیمت سهام تعیین می شود.

بر خلاف سهام ، اتریوم درآمدی ، سود یا ترازنامه رسمی ندارد ، بنابراین تعیین ارزش ذاتی نشانه های ETH دشوار است. اگرچه ارزش آن دشوار است ، اما Ethereum هنوز هم ارزش ذاتی دارد. نشانه های ETH برای معامله در blockchain Ethereum ، که از انواع کارکردهای مالی پشتیبانی می کند ، ضروری است.

در سال گذشته ، قیمت اتریوم بسیار سریعتر از بیت کوین قدردانی کرده است ، با وجود اینکه بیت کوین بیش از دو برابر بالای 19800 دلار قبلی خود است. از مارس سال گذشته ، قیمت اتریوم بیش از 1200 ٪ افزایش یافته است. اما اتریوم چیست و در واقع قیمت اتریوم را تعیین می کند؟

اتریوم چیست؟

Ethereum ، یک شبکه blockchain غیرمتمرکز که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند ، توافق نامه ها را اجرا می کند و مانند قراردادهای سنتی سپرده گذاری می کند. برای اجرای قرارداد به شخص ثالث مانند دادگاه احتیاج ندارید. قراردادهای هوشمند با مجموعه کد در blockchain Ethereum اجرا می شوند.

قراردادهای هوشمند مزیت اصلی رقابتی اتریوم نسبت به بیت کوین است. در حالی که بیت کوین یک فروشگاه عالی از ارزش است ، اما اجازه نمی دهد معاملات پیچیده مالی در blockchain آن انجام شود. با قراردادهای هوشمند ، می توانید وام یا وام بگیرید ، دارایی و مشتقات تجاری را بیمه کنید. همه این کارکردها قبلاً در Ethereum در دسترس قرار گرفته اند ، و پروتکل های بسیاری دیگر برای گسترش پرونده استفاده برای قراردادهای هوشمند تهیه شده اند.

از نظر فنی ، Ethereum شبکه blockchain است که به نشانه های Eth ، نشانه های بومی Ethereum قدرت می دهد. ETH و Ethereum معمولاً به صورت متناوب مورد استفاده قرار می گیرند. blockchain Ethereum همچنین امکان ایجاد نشانه های جدید را فراهم می کند که اهداف خاصی را ارائه می دهند. در اینجا برخی از رایج ترین انواع نشانه های اتریوم وجود دارد:

  • نشانه های ERC-20 رایج ترین نوع نشانه اتریوم هستند. این نوع نشانه ها نشانه های قارچ هستند - هر سکه یکسان است و دارای همان مقدار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نشانه های ERC-20 ، به وب سایت بنیاد اتریوم مراجعه کنید. سکه هایی مانند UNISWAP (UNI) ، Binance Coin (BNB) و Tether (USDT) نشانه های ERC-20 هستند.
  • نشانه های ERC-721 نشانه های غیر قارچ (NFT) هستند. این نشانه ها همه ارزش متمایز خود را دارند و خصوصیات منحصر به فردی دارند که به هر نشانه گره خورده است. NFT ها بیشتر برای کلکسیون های درون بازی مانند پوست بازی های ویدیویی یا موارد اختصاصی در بازی استفاده می شوند.
  • نشانه های ERC-223 نشانه های قارچی هستند که بسیار شبیه به نشانه های ERC-20 هستند. در حالی که نشانه های ERC-20 می توانند در یک معامله ناموفق از بین بروند ، ERC-223 دقیقاً مانند معاملات اتریوم رفتار می کند ، بنابراین نمی توان آنها را از دست داد.

انواع مختلفی از نشانه های موجود در blockchain اتریوم امکان استفاده از موارد مختلف را فراهم می کند. قراردادهای هوشمند Ethereum این پتانسیل را دارند که اعمال زمین ، وام خودرو ، مشتقات مالی و حتی حق رأی را نشان دهند.

تاریخ مختصر اتریوم

ویتالیک باترین برای اولین بار در سال 2013 یک blockchain با قرارداد هوشمند را مفهوم سازی کرد. در آن زمان ، باترین تنها 18 سال داشت ، اما او به سرعت حمایت از علاقه مندان به blockchain را بدست آورد. Ethereum در سال 2014 میزبان ICO (پیشنهاد اولیه سکه) خود بود و تا سال 2015 با حدود 2 دلار در مبادلات معامله می شد.

قیمت Ethereum برای اولین بار در بهار 2017 شروع به افزایش کرد. در آن زمان ، هر نشانه ETH حدود 10 دلار معامله می شد ، اما تا تابستان سال 2017 ETH به رقم های سه گانه رسید. نشانه های ERC-20 توسط روزانه توسط توسعه دهندگان ایجاد می شدند ، اگرچه تعداد کمی از این پروژه ها پایداری طولانی مدت داشتند. قیمت اتریوم در ژانویه سال 2018 صعود کرد و از 1400 دلار فراتر رفت.

تا همین اواخر نبود که اتریوم به اوج های جدید تمام وقت رسید. در فوریه 2021 ، قیمت اتریوم قبل از بازگشت به حدود 1600 دلار ، 1770 دلار رسید.

بازار خرس Cryptocurrency (2018-2020) بسیاری از نشانه های ERC-20 را که در بازار گاو نر توسعه یافته بودند ، شستشو داد. بسیاری از این پروژه ها به بازار هجوم آوردند و به وعده های خود تحت تأثیر قرار گرفتند.

با این حال ، در بازار خرس ، پروژه های امیدوار کننده تر در مورد اتریوم تدوین شد. این DAPP های جدید (برنامه های غیر متمرکز) عمدتاً بر امور مالی غیر متمرکز (DEFI) متمرکز هستند. این هدف جایگزین خدمات بانکی سنتی با قراردادهای هوشمند در blockchain است. وام های غیرمتمرکز ، بیمه و تجارت خودکار همه نمونه هایی از نویدبخش تحولات جدید در مورد blockchain Ethereum هستند.

جای تعجب نیست که نشانه های Defi در کنار هم با اتریوم گرایش دارند زیرا این شبکه است که میزبان این نشانه های Defi است.

ارزش اتریوم چگونه تعیین می شود؟

قیمت Ethereum با عرضه بازار و تقاضای Cryptocurrency تعیین می شود. درست مانند سهام ، بازارهای cryptocurrency دارای کتاب های سفارش با سفارشات خرید و فروش هستند. افزایش تقاضا برای اتروم باعث افزایش قیمت می شود و افزایش در عرضه سفارش فروش باعث کاهش قیمت می شود.

بر خلاف بیت کوین ، نشانه های ETH از ابزار ذاتی بیشتری برخوردار هستند. این امر به این دلیل است که نشانه های ETH برای معامله در هر برنامه غیر متمرکز ساخته شده بر روی blockchain Ethereum مورد نیاز هستند. با انجام معاملات بیشتر در مورد اتریوم ، قیمت هزینه های معامله افزایش می یابد ، زیرا هزینه های معامله براساس عرضه و تقاضا است.

قیمت اتریوم چقدر می تواند بالا برود؟

از نظر تاریخی ، قیمت اتریوم نسبت به بیت کوین بی ثبات تر بوده است. اگر به جای بیت کوین در Ethereum سرمایه گذاری کنید ، خطر خود را برای پتانسیل صعودی بیشتر افزایش می دهید.

برخی از سرمایه گذاران ادعا می کنند که کلاه بازار اتریوم به دلیل طیف گسترده ای از موارد استفاده در اتریوم ، از ارزیابی بیت کوین پیشی خواهد گرفت. برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که اتریوم می تواند در سالهای آینده به 10،500 دلار برسد.

در Bull Run 2017 ، Ethereum به قیمت حدود 0. 1 بیت کوین در هر نشانه ETH رسید. با فرض اینکه ما می توانیم دوباره به این نسبت برسیم ، با توجه به قیمت فعلی بیت کوین ، Ethereum با 3،850 دلار معامله می شود.

با این حال ، بعید است که بیت کوین برای این بازار گاو نر به صدرنشینی خود رسیده باشد. در سالهای گذشته ، بیت کوین در هر اجرای گاو نر حدود 20 برابر افزایش یافته است. بیت کوین باید 5 بار این گاو نر را افزایش دهد تا به 100000 دلار برسد. اگر این اتفاق بیفتد و اتریوم به نسبت بیت کوین قبلی خود برسد ، اتریوم برای هر نشانه 10،000 دلار معامله می کند.

چه چیزی بر قیمت اتریوم تأثیر می گذارد؟

عوامل زیادی بر عرضه بازار و تقاضای اتریوم تأثیر می گذارد. همانطور که قبلاً گفته شد ، عرضه بازار و تقاضای نشانه های ETH همان چیزی است که فقط قیمت اتریوم را تعیین می کند. مهمترین عواملی که بر عرضه و تقاضای اتریوم تأثیر می گذارد در زیر آمده است.

  • ETH 2. 0 Staking یک به روزرسانی به شبکه Ethereum است که به شما امکان می دهد Ethereum را برای علاقه به خود اختصاص دهید. شبکه ETH 2. 0 هنوز در بتا قرار دارد ، اما قبلاً بیش از 1 میلیارد دلار ETH در حالت خاموشی قفل شده است و باعث کاهش عرضه بازار این نشانه می شود.
  • پوشش رسانه ای نقش زیادی در تحریک تقاضا برای ارزهای رمزنگاری دارد. در حالی که بیشتر رسانه های اصلی بیت کوین را پوشش می دهند ، تعداد کمی از آنها هنوز اتریوم را به توده ها پخش نکرده اند.
  • قیمت بیت کوین به طور کلی بر بازار رمزنگاری تأثیر می گذارد. هنگامی که بیت کوین صعودی است ، احتمالاً نشانه های دیگری مانند اتریوم نیز خواهد بود.
  • حجم معامله بالا میزان هزینه معاملات را در blockchain Ethereum افزایش می دهد. این هزینه ها به معدنچیان اتریوم پرداخت می شود ، که غالباً نشانه های خود را در بازار می فروشند و عرضه ETH را افزایش می دهند. برعکس ، در صورت افزایش هزینه های معامله ، نشانه های ETH بیشتری خواسته می شود ، زیرا برای پرداخت هزینه های معامله باید مالکیت اتریوم را داشته باشید.
  • نشانه های ERC-20 ابزار Ethereum را افزایش می دهد. توسعه دهندگان می توانند قراردادهای هوشمند را در اتریوم کدگذاری کنند تا برنامه های غیر متمرکز ایجاد کنند که به طور معمول میزبان نشانه های ERC خود هستند. صرف نظر از این ، نشانه های Ethereum هنوز هم برای معامله در blockchain اتریوم مورد نیاز است و باعث افزایش بیشتر تقاضا برای ETH می شود.

آیا اتریوم در سال 2021 سرمایه گذاری خوبی است؟

در ابتدای ژانویه سال جاری ، اتریوم با حدود 730 دلار ، کمتر از نیمی از قیمت فعلی بازار خود معامله می کرد. Ethereum یک سرمایه گذاری جذاب برای هر سرمایه گذار تحمل ریسک است که به دنبال تنوع بخشیدن به نمونه کارها خود است.

امور مالی غیر متمرکز اخیراً پس از توقف معاملات از پمپ Gamestop (GME) اخیر ، مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است. از آنجا که هیچ یک از نهادهای مفرد نمی تواند سیستم عامل های غیرمتمرکز را کنترل کند ، آنها نمی توانند توسط موسسات فاسد شوند. مبادلات غیر متمرکز مانند Uniswap (UNI) و 0x (ZRX) در طی دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده است ، زیرا سرمایه گذاران در حال تحقق پتانسیل Defi هستند.

بیت کوین یا اتریوم؟

بزرگترین مزیتی که اتریوم نسبت به بیت کوین دارد ، توانایی آن در میزبانی قراردادهای هوشمند در blockchain خود است. بیت کوین برای استفاده به عنوان یک فروشگاه ارزش بسیار عالی است ، اما مورد استفاده آن در DEFI محدود است. همچنین ، بیت کوین پتانسیل رشد کمتری نسبت به اتریوم دارد.

در حالی که بیت کوین در دسامبر سال 2017 از بالاترین زمان قبلی خود دو برابر شده است ، Ethereum به تازگی در هفته گذشته اوج های جدید همه زمانه را شکست. برخی از سرمایه گذاران پیش بینی می کنند که اتریوم به طور مشابه با بیت کوین حرکت می کند ، انتظار دارند که قیمت اتریوم از بالاترین 1400 دلار قبلی خود در کوتاه مدت دو برابر شود.

خطرات سرمایه گذاری در اتریوم

مانند هر سرمایه گذاری ، سرمایه خود را برای پاداش بالقوه به خطر می اندازید. ارزهای رمزپایه دارای دارایی های بسیار خطرناک تر از سرمایه گذاری های سنتی هستند ، اما آنها پاداش بالقوه بسیار بالاتری را ارائه می دهند.

به عنوان یک قاعده کلی ، کلاه بازار رمزنگاری و سطح ریسک به طور معکوس مرتبط است. Ethereum دو مین cryptocurrency با کلاه بازار است و از نظر تاریخی نسبت به ارزهای رمزنگاری شده در بازار کوچکتر خطرناک تر است.

بهترین مبادلات برای اتریوم

برای خرید نشانه های ETH باید یک حساب کارگزاری cryptocurrency تنظیم کنید. Coinbase یک گزینه عالی برای مبتدیان است زیرا استفاده از آن آسان است و یک برنامه تلفن همراه را ارائه می دهد. جمینی یکی دیگر از مبادلات رمزنگاری است که طیف گسترده ای از نشانه های رمزنگاری از جمله اتریوم را ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، اگر در حال حاضر دارای ارز رمزنگاری هستید ، می توانید از مبادله غیر متمرکز استفاده کنید. مبادلات غیرمتمرکز بستری را برای شما فراهم می کند تا ارزهای رمزپایه خود را برای Ethereum یا هر نشانه ERC-20 دیگر مبادله کنید.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 23 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 1:10