در مقابل قراردادهای نامحدود مدت ثابت

ساخت وبلاگ

کلیه اطلاعات به طور غیررسمی توسط RSA ارائه می شود. با خواندن این مطلب ، تأیید می کنید که RSA به هیچ وجه مشاوران حقوقی واجد شرایط نیست و این اطلاعات ممکن است حاوی خطا یا سوء تفاهم باشد. مشاوره حقوقی مناسب باید از متخصصان (به عنوان مثال بخش منابع انسانی دانشگاه ، نمایندگان اتحادیه ، وکلا یا توصیه های شهروند) جستجو شود.

با معرفی قراردادهای جدید به مدت ثابت و سیاست کار گاه به گاه در لنکستر ، ممکن است تعجب کنید که درباره این همه چیست. به معنای ثابت و نامحدود در واقع به چه معنی است و تفاوت بین آنها چیست؟آیا مزایایی برای قرار گرفتن در یک قرارداد ثابت یا نامحدود وجود دارد؟

قرارداد با مدت ثابت چیست؟

به عبارت ساده: یک قرارداد با مدت ثابت دارای تاریخ پایان است. شما برای یک دوره خاص کار می کنید و پس از گذشت این ، شما در معرض خطر زایمان قرار می گیرید.

به طور معمول برای کارکنان تحقیق ، یک قرارداد با مدت ثابت می تواند در هر جایی از 6 ماه تا 3 سال باشد. با طول دقیقی که معمولاً با میزان بودجه تأمین شده در پروژه تحقیقاتی که برای کار در آن کار کرده اید ، تعیین می شود.

قرارداد نامشخص چیست؟

بر خلاف یک قرارداد کوتاه مدت ، یک قرارداد نامشخص تاریخ پایان صریح ندارد. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما برای زندگی شغل دارید.

برای اکثریت قریب به اتفاق کارکنان تحقیق ، "قرار ملاقات شما همچنان به بودجه خارجی مشروط است" (جمله HR). این بدان معنی است که وقتی پول در یک پروژه تمام می شود ، شما در معرض خطر اضافی قرار می گیرید مگر اینکه بودجه بیشتری (به عنوان مثال بودجه جدید کمک هزینه/پل) تأمین شود.

ممکن است قراردادهای نامشخصی را که به عنوان قراردادهای دائمی گفته می شود ، مشاهده کنید (حتی سیاست جدید Universtiy این کار را انجام می دهد). با این حال ، RSA این اصطلاحات را مورد اختلاف قرار می دهد. شما به عنوان یک محقق ، شما مانند سایر کارمندان نامشخص در دانشگاه دائمی نیستید (اگرچه توجه می کنیم که هر کسی بدون توجه به نقش می تواند از کار خودداری کند).

موضع شما کاملاً با بودجه خارجی اداره می شود و در صورت پایان بودجه خارجی ، دانشگاه احتمالاً شما را از طریق بودجه خود برای هر مدت زمان قابل توجهی ادامه نخواهد داد.

مزایای یک قرارداد نامحدود چیست؟

این یک سوال خوب استاگر این را می پرسید ، این بدان معنی است که احتمالاً متوجه شده اید که نامشخص به معنای دائمی نیست. پس از اتمام بودجه خارجی ، هنوز در معرض خطر افزونگی هستید. بنابراین نکته چیست؟

یک قرارداد نامحدود چند مزیت دارد، اما بیشتر، چون با کارمندان مدت معین از نظر قانونی نمی توان کمتر از همکاران نامحدودشان رفتار کرد، این خیلی مهم نیست. مزایای اصلی (که ما می دانیم!) عبارتند از:

 

  • درخواست برای وام (به عنوان مثال وام مسکن) - ممکن است از شما بپرسند که آیا برای مدت ثابت یا دائم مشغول به کار هستید. اکثر وام دهندگان کار "دائمی" را ترجیح می دهند، بنابراین ممکن است احتمال بیشتری برای دریافت وام نسبت به زمانی که مدت معین بودید داشته باشید.

     

مزایای قرارداد با مدت زمان معین چیست؟

تا آنجا که ما می دانیم، تنها یک مثال وجود دارد که در آن یک قرارداد با مدت معین ممکن است بر یک قرارداد نامحدود سودمند باشد. برای برخی از طرح ها، به ویژه بورسیه های تحقیقاتی، برخی از سرمایه گذاران ممکن است از متقاضی بخواهند که قرارداد دائمی نداشته باشد. در چنین حالتی، اگر قراردادی نامحدود دارید، ممکن است واجد شرایط این طرح نباشید.

از دیدگاه RSA، این به سادگی قابل قبول نیست و ما این موضوع را با UKRSA برای لابی کردن برای تغییر مطرح می کنیم. ممکن است به سادگی از روزهایی باشد که نوع قرارداد (یعنی مدت معین در مقابل نامحدود) نشان دهنده نوع شغلی است که شما داشته اید (یعنی محقق در مقابل دانشگاهی دائم). با این حال، با توجه به اینکه اکثر سرمایه گذاران و کارفرمایان آموزش عالی اکنون در کنکوردات برای حمایت از توسعه شغلی محققان ثبت نام کرده اند، استفاده از قراردادهای مدت معین باید در حال کاهش باشد و بنابراین استفاده از آن به عنوان یک معیار نیز باید حذف شود.

بنابراین سیاست جدید لنکستر در مورد چیست؟

شروع کننده های جدید

دانشگاه لنکستر متعهد به انتصاب محققان جدید در قراردادهای نامحدود و نه با مدت معین با چهار استثنا شده است:

  1. شما برای پوشش غیبت موقت (به عنوان مثال مرخصی والدین، بیماری، اعزام) استخدام شده اید.
  2. نقش شما بخشی از یک برنامه آموزشی با زمان محدود است (مثلاً دوره های کارآموزی)
  3. شما برای پوشش «پیک‌های غیرمنتظره، موقت و یک‌بار تقاضا» تا حداکثر 6 ماه استخدام شده‌اید.
  4. شما درخواست می کنید که با یک قرارداد معین منصوب شوید

تأمین مالی محدود به خودی خود، توجیهی برای قراردادن یک فرد در یک قرارداد با مدت معین نخواهد بود.

کارکنان فعلی

این خط‌مشی بیان می‌کند که (6. 3. 4) "همه کارکنانی که در حال حاضر در قراردادهای مدت معین به کار می‌روند، به طور خودکار به قراردادهای نامحدود منتقل خواهند شد" مگر اینکه استثنائات ذکر شده در بالا اعمال شود. علاوه بر این، "هر قرارداد مدت معینی که مدت آن به 2 سال برسد، با توافق کارمند، به قرارداد نامحدود تبدیل می شود، مگر اینکه توجیه عینی برای عدم انجام آن ارائه شود."

حقوق قانونی من چیست؟

سیاست لنکستر فراتر از آنچه طبق قانون لازم است ، اما ما برای کامل بودن الزامات قانونی را نیز در اینجا لیست خواهیم کرد.

انتقال از وضعیت نامشخص به مدت ثابت توسط آیین نامه 9 (درخواست تأیید ماندگاری از کارفرمای شما) از کارمندان مدت ثابت (پیشگیری از درمان کمتر مطلوب) مقررات 2002 پوشش داده شده است. طبق این آیین نامه شما حق قانونی برای نامحدودی را دارید که اگر:

  1. شما حداقل در قرارداد دوم خود با همان کارفرما (به عنوان مثال دانشگاه لنکستر) یا قرارداد قبلاً تمدید شده اید. وت
  2. شما حداقل چهار سال خدمات مداوم دارید (مرخصی والدین). وت
  3. استفاده از یک قرارداد با مدت ثابت به دلایل عینی توجیه نشده است.

این نکته آخر کمی مبهم است-با این حال ، به طور کلی در نظر گرفته می شود که بودجه محدود به زمان به عنوان یک زمینه عینی در نظر گرفته نمی شود. می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد در صفحه وب UCU پیدا کنید.

چگونه می توانم از مدت ثابت به نامحدود منتقل کنم؟

قبل از معرفی خط مشی جدید ، اگر معیارهای حقوقی فوق را رعایت کنید می توانید "انتقال از FTC به وضعیت نامشخص" را اعمال کنید. با این حال ، پیوند برای سند مورد نیاز (https://www.lancaster. ac. uk/hr/staff-relations/files/hrftc110_transfer_to_indefinite. docx) اکنون مرده است.

این احتمالاً به این دلیل است که با معرفی خط مشی جدید ، کلیه کارکنان باید به صورت خودکار منتقل شوند (با فرض اینکه هیچ یک از استثنائات برای شما اعمال نمی شود). با این حال ، وقتی این اتفاق واقعاً رخ دهد ، مشخص نیست. بنابراین در حال حاضر ، می توانید منتظر بمانید که این اتفاق به صورت خودکار اتفاق بیفتد یا با HR تماس بگیرید تا ببینید آیا می توانید روند کار را سرعت بخشید.

متوجه چیزی شده ایم که از دست داده ایم؟یا سوالی مربوط به قراردادهای نامحدود در مقابل مدت ثابت در مقابل که ما جواب ندادیم؟پس لطفا در تماس باشید!

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 16 تاريخ : شنبه 5 فروردين 1402 ساعت: 7:31