چگونه با پول کم سرمایه گذاری را شروع کنیم؟

ساخت وبلاگ

یکی از حقایق امور مالی شخصی این است که زمان سرمایه گذاری یک دارایی است: هرچه زودتر شروع کنید، زمان بیشتری برای رشد پول شما در نظر گرفته می شود. این درست است حتی اگر شما پول زیادی نداشته باشید. برای یک چیز، خوب است که عادت کنیم چیزی را برای آینده کنار بگذاریم. برای دیگری، حتی مقادیر اندک پس انداز، در درازمدت پاداش دریافت می کند.

البته، زمانی که شما در حال شروع کوچک هستید، قرار نیست برای یک برنامه ریز مالی گران قیمت یا یک مشاور ثروت ثبت نام کنید که فقط مشتریانی را با ارزش خالص بالا می پذیرد. پس چگونه شروع می کنید؟این راهنما شما را از طریق اصول اولیه راهنمایی می کند.

سرمایه گذاری در مورد ریسک و پاداش است. سود سرمایه گذاری به ندرت تضمین می شود، و این همان معامله ای است که انجام می دهید: تشخیص اینکه ممکن است پول را از دست بدهید. کیت موناخووا/iStockPhoto/ گتی ایماژ

سرمایه گذاری برای منافع بلندمدت؛برای اهداف کوتاه مدت صرفه جویی کنید

نکته ای که باید در نظر داشت این است که بین پس انداز و سرمایه گذاری تفاوت وجود دارد. پس انداز صرفاً به معنای کنار گذاشتن پول است، در حالی که سرمایه گذاری به این معنی است که از پول خود (یا دارایی دیگر) برای تلاش برای کسب بازده مالی استفاده می کنید. همچنین به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری در مورد ریسک و پاداش است. سود سرمایه گذاری به ندرت تضمین می شود، و این همان معامله ای است که انجام می دهید: تشخیص اینکه ممکن است پول را از دست بدهید.

مشاور سرمایه گذاری مستقل، داریل براون، که کوتاه مدت را در پنج سال آینده تعریف می کند، می گوید: «به عنوان یک قاعده، سرمایه گذاری برای اهداف بلندمدت است، پس انداز برای اهداف کوتاه مدت است. نوسانات بازارهای سهام به این معنی است که آنها بهترین مکان برای قرار دادن پول مورد نیاز شما در آینده نزدیک نیستند. راب کریک از The Globe and Mail می گوید که چارچوب زمانی ایده آل برای سرمایه گذاری برای سهام، 10 سال یا بیشتر است.

آقای براون توصیه می‌کند که مردم اطمینان حاصل کنند که یک صندوق اضطراری دارند: حداقل شش ماه هزینه‌های زندگی را در یک مکان امن و با دسترسی آسان، مانند یک حساب پس‌انداز با بهره بالا کنار بگذارند. هنگامی که صندوق اضطراری شما راه اندازی شد، می توانید شروع به هدایت وجوه به یک حساب سرمایه گذاری کنید تا شروع به ایجاد یک سبد سرمایه گذاری بلندمدت کنید.

به دنبال «پول رایگان» باشید: آیا کارفرمای شما یک برنامه شارژ دارد؟

اگر شارژهای سرمایه گذاری در دسترس خود دارید، آنها مکان خوبی برای تمرکز بر تلاش های سرمایه گذاری اولیه شما هستند.

به عنوان مثال ، بسیاری از کارفرمایان در برنامه های پس انداز بازنشستگی در محل کار مشارکت دارند. این بدان معناست که اگر در برنامه بازنشستگی شرکت ، برنامه پس انداز بازنشستگی ثبت شده گروه یا ابتکار مشابه دیگر ثبت نام کنید ، کارفرمای شما پول را در کنار کمک های شخصی خود قرار می دهد. آقای کاریک آن را "پول رایگان" می نامد و یک نمونه از شرکتی را ارائه می دهد که برای هر دلار که یک کارمند سرمایه گذاری می کند ، 50 سنت می کند و به طرز چشمگیری ، هنوز هم تلاش می کند تا مردم را به ثبت برساند.

برنامه های پس انداز آموزش ثبت شده (RESP) نمونه دیگری است. آنها یک ابزار پس انداز دولت برای کمک به خانواده ها برای صرفه جویی در آموزش فرزندان خود هستند. افتتاح و مشارکت در RESP به شما امکان دسترسی به کمک های مالی و بالادستی را می دهد و هرچه زودتر این حساب ها را باز کنید ، پول شما طولانی تر است. خانواده های کم درآمد حتی اگر قادر به کمک به پول نقد خود نباشند ، واجد شرایط کمک های مالی هستند-اما آنها مجبور به ایجاد یک حساب کاربری هستند. اگر فرزند دارید ، حتماً مزایای خود را از این برنامه به حداکثر برسانید.

بودجه درست کنید و برداشت خودکار را تنظیم کنید

حتی اگر درآمد شما پایین باشد ، ایده خوبی است که به عادت ایجاد بودجه ای بپردازید که شامل پول برای سرمایه گذاری شود. ترفند این است که ابتدا به خودتان بپردازید ، آنچه که جک هاردینگ سرمایه گذار به عنوان درمان پس انداز و سرمایه گذاری درست مانند اجاره یا وام خود تعریف می کند - یک ضرورت مطلق. وی می گوید: "من پس انداز را غیر قابل مذاکره می دانم و برداشت های خودکار را برای جلوگیری از وسوسه تنظیم می کنم."

آقای کاریک همچنین سهم خودکار را به عنوان کلید یک برنامه سرمایه گذاری موفق می داند. او می گوید ، اگر فقط وقتی پول مفید دارید ، پس انداز می کنید ، خطر صرفه جویی در صرفه جویی یا صرفه جویی به اندازه کافی را دارید.

آقای کاریک توصیه می کند انتقال خودکار را از حساب بانکی خود به حساب پس انداز یا سرمایه گذاری خود تنظیم کنید که بلافاصله پس از واریز چک شما اتفاق می افتد. او پیشنهاد می کند که با مقدار کمی راحت-شاید 10 درصد از دستمزد خالص شما-و افزایش کمک های خود را در حد امکان ، مانند زمان افزایش یا کار با درآمد بالاتر ، شروع کنید. وی خاطرنشان می کند: "یکی از مزایای مهم پس انداز خودکار این است که شما هرگز مجبور نیستید در مورد پس انداز فکر کنید.""پس انداز آنقدر روتین می شود که ممکن است متوجه شوید که اصلاً این کار را انجام می دهید."

اگر وارد برنامه ها و ترفندهای ریاضی سرگرم کننده هستید ، می توانید برای ابزارهایی مانند Roundup WealthSimple که به حساب بانکی شما پیوند دارد ، ثبت نام کنید ، خریدهایی را که با بدهی یا کارت اعتباری خود انجام می دهید ، ردیابی می کند ، آنها را تا نزدیکترین دلار دور می کند و حرکت می کندتفاوت در سرمایه گذاری های شما

در مورد مبلغ واقعی دلار ، به وضعیت شما و جایی که می خواهید سرمایه گذاری کنید بستگی دارد. به عنوان مثال ، برخی از مشاورین Robo هیچ گونه مانده حساب را ندارند و سرمایه گذاری پول خود را با حداقل 100 دلار یا 1000 دلار شروع می کنند. همچنین می توانید حساب های صرفه جویی در سود با بهره بالا را پیدا کنید تا تخم لانه خود شروع شود.

مهم است که در مورد اهداف خود برای سرمایه گذاری روشن باشید: چه چیزی سعی در دستیابی به آن دارید و چرا؟iStockphoto / Getty Images

نحوه تهیه یک برنامه سرمایه گذاری

اگر اولین قدم برای سرمایه گذاری پیدا کردن پول است ، دوم می فهمد که با آن چه کار کنید.

آقای براون می گوید: مهم است که در مورد اهداف خود برای سرمایه گذاری روشن باشید ، می گوید: چه چیزی سعی می کنید به آن برسید و چرا؟این در کنار درک خطرات ناشی از سرمایه گذاری و چقدر راحت با آنها است.

آقای براون پیشنهاد ایجاد بیانیه سیاست سرمایه گذاری یا IPS را پیشنهاد می کند. شما می توانید این کار را به تنهایی یا با کمک یک حرفه ای انجام دهید. IPS نقشه راه سرمایه گذاری شماست. این موارد شامل مواردی مانند اهداف شما ، تحمل ریسک شما ، نیازهای نقدینگی و سایر عوامل شخصی خواهد بود. ایده این است که طرحی را ایجاد کنید که به شما کمک کند بدون رسیدن به اهداف خود به اهداف خود برسید.

به دنبال گزینه های سرمایه گذاری کم هزینه (از جمله برنامه ها) باشید

آقای کاریک می نویسد: "همه سرمایه گذاران باید آگاه باشند.""هرچه هزینه کمتری بپردازید ، بیشتر از بازده حاصل از سرمایه گذاری های خود دور می شوید."

هنگام انتخاب یک وسیله نقلیه سرمایه گذاری ، مهم است که در مورد هزینه ها ، چه در خرید و فروش و چه در حفظ حساب ، در مورد هزینه ها درگیر شوید. این امر به ویژه برای سرمایه گذاران با مانده حساب های کوچکتر مناسب است ، که برای آنها 10 دلار برای تجارت یا 25 دلار برای نگهداری حساب می تواند واقعاً در کل مبلغ سرمایه گذاری شده باشد.

آقای کارریک چند گزینه برای سرمایه گذاری کم هزینه ها پیشنهاد می کند:

  1. از یک برنامه استفاده کنید: برنامه های سرمایه گذاری رایگان مانند WealthSimple Trade و TD Assist Assist ، که گزینه های بدون هزینه را ارائه می دهند.
  2. Go Robo: مشاوران Robo ، که هزینه های کلی کم دارند و با سرمایه گذاران با توازن کوچک دوستانه هستند.
  3. آنلاین را امتحان کنید: کارگزاران آنلاین مانند Questrade و Scotia Itrade ، که هنگام خرید وجوه مبادله ای مبادله گزینه های بدون هزینه دارند.

آقای کاریک خاطرنشان می کند ، پرداخت هزینه های سرمایه گذاری که خیلی زیاد است ، می تواند به حدی که ممکن است سالها بیشتر برای ایجاد تفاوت کار کنید ، در بازده خود بخورید ، به همین دلیل مهم است که در بالای مسئله قرار بگیریدروز اول

DIY به دو دسته تقسیم می شود: مشاوران روبو و سرمایه گذاری خود کارگردانی. مشاوران Robo رویکرد "تنظیم و فراموش کردن آن" را ارائه می دهند در حالی که سرمایه گذاری خود کارگردانی شامل تلاش بسیار بیشتری است. iStockphoto / Getty Images

مشاوران Robo در مقابل سرمایه گذاری خود کارگردانی: ابزار سرمایه گذاری را که برای شما کار می کند انتخاب کنید

از آنجا که ابزارهای سرمایه گذاری آنلاین رایج تر شده اند ، سرمایه گذاری خودتان به یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است ، به خصوص در بین افراد جوان و بدون پول زیادی برای سرمایه گذاری. از آنجا که سرمایه گذاری DIY کم هزینه است ، برای افرادی که تازه شروع به کار می کنند ایده آل است.

DIY اساساً به دو دسته تقسیم می شود: مشاوران روبو و سرمایه گذاری خود کارگردانی.

مشاوران Robo یک رویکرد "تنظیم و فراموش کردن آن" را ارائه می دهند ، به موجب آن شما یک پروفایل سرمایه گذاری شخصی ایجاد می کنید و شروع به واریز پول نقد می کنید و سیستم انتخاب می کند که چه چیزی را خریداری کنید و چه موقع.

از طرف دیگر ، سرمایه گذاری خود کارگردانی شامل تلاش بسیار بیشتری است: شما یک حساب کاربری تنظیم کرده اید ، انتخاب می کنید که چه چیزی را بخرید و چه زمانی و خود را انجام دهید. در حالی که برخی از افراد به تنهایی تمام تحقیقات را انجام می دهند ، برخی دیگر ممکن است یک مشاور مالی برای هزینه های خود را برای تهیه برنامه ای برای آنها استخدام کنند ، یا یک نمونه کارها را به صورت آنلاین دنبال کنند.

نکته دیگر این است که آیا از چیزی مانند حساب پس انداز بدون مالیات یا RRSP استفاده کنید ، و اگر چنین است ، کدام یک را انتخاب کنید. به طور کلی ، سرمایه گذاران با درآمد پایین تر ، بهتر از TFSA خود تمرکز می کنند ، در حالی که کسانی که در براکت های با درآمد بالاتر هستند ، از کمک های RRSP سود بیشتری کسب می کنند.

این به دلیل تفاوت در درمان مالیات بر درآمد است. با RRSP ، هنگام مشارکت ، یک معافیت مالیاتی دریافت می کنید ، اما وقتی بعداً پول را بیرون می کشید ، معمولاً هنگام بازنشستگی ، باید مالیات بر درآمد بپردازید. با TFSA ، شما با درآمد پس از مالیات مشارکت می کنید ، این بدان معنی است که اکنون هیچ بازپرداخت مالیات پاداش وجود ندارد-اما هیچ مالیات دیگری برای پرداخت آن نیست. ایده این است که شما می خواهید مالیات را در زمانی که درآمد (و نرخ مالیات) پایین تر است ، بپردازید ، که به طور کلی در زمان بازنشستگی برای افرادی که دارای حقوق بزرگ هستند ، و اکنون برای کسانی که تازه شروع به کار می کنند.

به یاد داشته باشید که TFSA و RRSP سطل سرمایه گذاری هستند ، نه سرمایه گذاری به خودی خود - شما از آنها به عنوان یک ظرف برای نگه داشتن سرمایه گذاری های خریداری شده استفاده می کنید.

پس چه چیزی باید بخرید؟این وسوسه انگیز است که به دنبال سهام داغ بعدی یا صنعت پیشرفته باشید. اما برای اکثر سرمایه گذاران ، آقای کارریک می گوید ، بهترین رویکرد ساده نگه داشتن امور است. این بدان معناست که استفاده از اوراق بهادار متنوع با ترکیبی از سهام و اوراق قرضه یا گواهینامه های تضمین شده سرمایه گذاری که نشان دهنده سن شما ، نیازهای سرمایه گذاری و سطح راحتی شما با فراز و نشیب های بالقوه شدید بازار سهام است.

این ممکن است هنوز هم پیچیده به نظر برسد ، اما آقای کارریک آن را به دو گزینه تقسیم می کند که او را "آسان و آسان تر" تعریف می کند.

همانطور که در بالا ذکر شد ، اولین سرمایه گذاری خود کارگردانی است. در این حالت ، وی پیشنهاد می کند از حساب سرمایه گذاری خود برای خرید یک تخصیص دارایی ETF استفاده کنید ، که یک نمونه کارها کاملاً متنوع از سهام ، اوراق قرضه و گاهی اوقات ، یک قطعه رمزنگاری است. این یک گزینه کم هزینه و همه در یک است-شما فقط باید یک چیز را بخرید و تمام تنوع در آن ساخته شده است. "سرمایه گذاری موفق یک عمر به راحتی می تواند براساس ریختن پول در ETF متعادل برای چندین دهه باشد ،"آقای کارریک می گوید.

وی می افزاید: گزینه حتی ساده تر ، ثبت نام با یک مشاور Robo است. آنها کمی بیشتر از سرمایه گذاری خود کارگردانی هزینه دارند ، اما این به این دلیل است که آنها از نظر پشتیبانی و راهنمایی ارزش اضافی به شما ارائه می دهند. مشاوران Robo همچنین پول شما را در یک سبد متنوع از ETF (و گاهی اوقات انواع دیگر سرمایه گذاری) قرار می دهند که بر اساس مشخصات سرمایه گذاری شخصی شما انتخاب می شوند.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 1718 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 20:49