معاملات ارز فارکس برای مبتدیان

ساخت وبلاگ

Hannah Denby

فارکس (ارزی) یا FX روند تعویض یک ارز برای ارز دیگر است. مردم به دلایل مختلف از جمله گردشگری ، تجارت و تجارت ، فارکس را تجارت می کنند.

تجارت فارکس به صورت الکترونیکی اداره می شود ، به این معنی که کلیه معاملات از طریق شبکه های رایانه ای بین معامله گران بین المللی انجام می شود - هیچ بازار متمرکز برای تجارت FX وجود ندارد.

بازار 24 ساعت شبانه روز ، 5. 5 روز در هفته باز است و ارزها در مراکز بزرگ مالی زیر در سراسر جهان معامله می شوند:

 • لندن
 • نیویورک
 • فرانکفورت
 • هنگ کنگ
 • سنگاپور
 • پاریس
 • سیدنی
 • توکیو
 • زوریخ

این مراکز مالی تقریباً در هر منطقه زمانی در سراسر جهان پوشش می دهد. این بدان معناست که بازار در تمام ساعات روز فعال است و نقل قول های قیمت می توانند به طور مکرر تغییر کنند.

از نظر تاریخی ، بازار FX بیشتر توسط بنگاه های نهادی و بانکهای اصلی که به نمایندگی از مشتریان خود فعالیت می کردند ، استفاده می شد. در سالهای اخیر ، با توجه به اینکه سرمایه گذاران و معامله گران با بسیاری از اندازه های دارای شرکت در این کشور متمرکز شده اند.

بازار ارز بین المللی است ، بنابراین می توان از آن برای تبادل ارزهای ملی استفاده کرد. ارزهای بین المللی به افراد و مشاغل امکان می دهد کالاها و خدمات را بصورت محلی و در مرزهای بین المللی خریداری کنند. برای فعال کردن تجارت تجارت خارجی باید ارزها رد و بدل شوند.

به عنوان مثال ، اگر در انگلستان زندگی می کنید و می خواهید یک بطری شراب نیوزیلند بخرید ، یا شما یا شرکتی که شراب را از آن خریداری می کنید ، باید برای شراب به دلار نیوزیلند (NZD) بپردازید. این بدان معناست که وارد کننده انگلیس باید ارزش معادل پوند بزرگ انگلیس (GBP) را به NZD مبادله کند.

همین اصل هنگام مسافرت اعمال می شود. یک توریست استرالیایی در لندن نمی تواند برای بازدید از کاخ باکینگهام به دلار استرالیا (AUD) بپردازد ، زیرا این ارز محلی پذیرفته نشده است. گردشگر باید AUD خود را برای ارز محلی (GBP) با نرخ فعلی ارز مبادله کند.

مانند هر نوع تجارت ، تجارت ارز می تواند پیچیده و پرخطر باشد. درجات مختلفی از تنظیم وجود دارد و هیچ استانداردی از ابزارهای فارکس وجود ندارد.

آیا یک مبتدی می تواند در فارکس درآمد کسب کند؟

می توان به عنوان یک معامله گر مبتدی فارکس سود کسب کرد ، اما باید در رویکرد خود صبور و نظم و انضباط داشته باشید.

شما می توانید تجارت را با حداقل 100 دلار شروع کنید ، اما نباید انتظار داشته باشید که با سرمایه کم شروع امرار معاش کنید. اگر هدف نهایی شما کسب حقوق از تجارت فارکس است ، برای رسیدن به استاندارد مورد نیاز ، باید زمینه های زیادی را در آن قرار دهید.

اگر می خواهید تجارت فارکس را امتحان کنید، مهم است:

 • یک کارگزار معتبر انتخاب کنید
 • استاپ ضرر را محکم نگه دارید
 • اهرم خود را محدود کنید

ثبت نام برای یک حساب دمو راهی مفید برای یادگیری اصول تجارت فارکس بدون ریسک کردن پول واقعی است. این به شما این امکان را می دهد که بدانید معاملات فارکس شامل چه مواردی می شود و خطرات مالی بالقوه آن چیست.

تجارت ارز فارکس چگونه کار می کند؟

فارکس بزرگترین و نقدشونده ترین بازار دارایی در جهان است. ماهیت بی ثبات آن به این معنی است که معامله گران FX پتانسیل کسب سود قابل توجهی را دارند.

در FX، ارزهای معاملاتی فارکس در برابر یکدیگر به عنوان جفت نرخ مبادله معامله می شوند. به عنوان مثال، GBP/AUD یک جفت ارز برای معامله پوند انگلیس در برابر دلار استرالیا است.

اولین ارز در جفت ارز پایه است - این معمولاً ارز داخلی برای معامله گر است. ارز دوم به عنوان ارز مظنه گفته می شود. برای GBP/AUD، GBP ارز پایه و AUD ارز مظنه است.

قیمت یک جفت ارز فارکس مشخص می کند که برای خرید یک واحد از ارز پایه چه مقدار از ارز مظنه مورد نیاز است.

به عنوان مثال، GBP/AUD 1. 85 به این معنی است که برای خرید یک پوند انگلیس به 1. 85 دلار استرالیا نیاز است.

خرید یک جفت ارز به این معنی است که فکر می کنید قیمت در حال افزایش است - بنابراین ارز پایه قوی تر از ارز مظنه می شود. هنگام خرید ارز، به قیمت "پرسش" اشاره می کنید.

فروش یک جفت ارز به این معنی است که شما فکر می کنید که قیمت در حال کاهش است - بنابراین ارز پایه ضعیف تر از ارز مظنه می شود. هنگام فروش یک ارز، به قیمت "پیشنهاد" اشاره خواهید کرد.

برای مثال، اگر پیش‌بینی می‌کردید که پوند از دلار استرالیا قوی‌تر می‌شود، جفت GBP/AUD را می‌خرید. اگر پیش‌بینی می‌کردید که پوند از دلار استرالیا ضعیف‌تر می‌شود، جفت GBP/AUD را می‌فروشید.

جفت ارزها به سه دسته عمده، فرعی و ضربدر تقسیم می شوند.

عمده ها همیشه شامل USD هستند و اغلب نقدشونده ترین هستند. آنها به معامله گر بهترین فرصت را برای معامله آن جفت در بازار فارکس می دهند.

خرده‌ها دلار را شامل نمی‌شوند، اما باید یک ارز عمده جهانی دیگر را شامل شوند - به عنوان مثال، یورو یا پوند. تجارت خرده‌ها نسبت به شرکت‌های اصلی رقابتی کمتری دارد، بنابراین معامله‌گران ممکن است بخواهند از این مزیت استفاده کنند.

هر جفت ارزی که USD را شامل نمی شود به عنوان متقاطع شناخته می شود. یعنی خردسالان نوعی صلیب هستند.

از آنجا که بازار FX شامل ارزهای معاملاتی فارکس از سراسر جهان است ، پیش بینی نرخ ارز می تواند دشوار باشد. تأثیرات مختلفی وجود دارد که می تواند در حرکات قیمت تأثیر بگذارد.

جفت های عمده ارز اغلب مایع هستند. به طور متوسط ، جفت ارز EUR/USD معمولاً بین 90 تا 120 پیپ حرکت می کند ، بنابراین فرصت های تجاری کوتاه مدت خوبی را ارائه می دهد.

هنگام پیش بینی ، باید عوامل زیر را در نظر بگیرید:

گزارش های خبری جهانی - به دنبال اخبار مثبت بازار در مورد مناطق خاص باشید. سرمایه گذاران و بانکهای تجاری در تلاشند تا سرمایه را به اقتصادهایی با پتانسیل آینده خوب تزریق کنند. به همین ترتیب ، اگر اخبار منفی بازار را در مورد یک منطقه مشاهده کنید ، منطقی است که انتظار داشته باشید تقاضا کاهش یابد.

بانکهای مرکزی - عرضه هر ارز تحت تأثیر بانکهای مرکزی است. آنها این قدرت را دارند که اقداماتی را اعلام کنند که تأثیر قابل توجهی در قیمت ارز خواهد گذاشت. به عنوان مثال ، کاهش کمی به معنای تزریق پول بیشتر به یک اقتصاد است. این می تواند منجر به کاهش قیمت ارز به دلیل افزایش عرضه شود.

احساسات بازار - اگر سایر معامله گران پیش بینی کنند که ارز در یک جهت خاص قرار می گیرد ، آنها معاملات خود را انجام می دهند. با این حال ، آنها همچنین ممکن است در سایر بازرگانان برای انجام همین کار تأثیر بگذارند و منجر به افزایش یا کاهش تقاضا شوند.

روند بازار - نمودارهای فارکس تصویری از نحوه عملکرد یک ارز قبلاً به معامله گران می دهد. می توانید از طریق طیف وسیعی از راه حل های نرم افزاری تجارت فارکس ، به خواندن الگوهای نمودار فارکس دسترسی پیدا کرده و یاد بگیرید.

پیروی از تحولات اقتصادی جهانی مهم است ، اما نوسانات بازار به این معنی است که پیش بینی هر چیزی غیرممکن است. اگر فعالیت اقتصادی شوک رخ دهد ، ممکن است بازار در یک جهت غیر منتظره حرکت کند. بسیاری از معامله گران برای کاهش در برابر این خطر از سفارش توقف ضرر استفاده می کنند.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 58 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 15:51