سرمایه گذاری در حقوق سهام و ضمانت نامه

ساخت وبلاگ

مارک کوسن ، CMFC ، به عنوان نویسنده 13+ سال تجربه دارد و آموزش مالی را برای اعضای خدمت سربازی و عموم مردم فراهم می کند. مارک یک متخصص در سرمایه گذاری ، اقتصاد و اخبار بازار است.

Chip Stapleton یک دارنده مجوز سری 7 و سری 66 ، دارنده امتحان CFA سطح 1 است و در حال حاضر دارای مجوز زندگی ، تصادف و بهداشت در ایندیانا است. وی 8 سال تجربه در امور مالی ، از برنامه ریزی مالی و مدیریت ثروت گرفته تا امور مالی شرکت ها و FP& A دارد.

ویکی ولاسکز یک محقق و نویسنده است که سازمان های مختلف جامعه و غیرانتفاعی را مدیریت ، هماهنگ و کارگردانی کرده است. وی تحقیقات عمیق در مورد مسائل اجتماعی و اقتصادی انجام داده است و همچنین مواد آموزشی را برای منطقه بزرگ ریچموند تجدید نظر و ویرایش کرده است.

شرکت هایی که نیاز به جمع آوری سرمایه اضافی دارند می توانند با صدور سهام اضافی سهام این کار را انجام دهند. با این حال ، این سهام اضافی ارزش سهام موجود را رقیق می کند ، که می تواند نگرانی سهامداران باشد. بنابراین ، برخی از شرکت ها تصمیم می گیرند که حقوق یا ضمانت نامه را به عنوان وسیله ای جایگزین برای تولید سرمایه صادر کنند. این ابزارها به سهامداران حق مقدماتی را می دهند تا سهام اضافی سهام را مستقیماً از شرکت خریداری کنند ، به طور معمول با قیمت تخفیف.

حقوق سهام چیست؟

حقوق سهام ابزاری است که توسط شرکت ها صادر می شود تا به سهامداران فعلی فرصتی برای حفظ کسری از مالکیت شرکت ها ارائه دهند. یک حق واحد برای هر سهم از سهام صادر می شود و هر یک از حق می توانند به طور معمول کسری از سهم را خریداری کنند تا حقوق چندگانه برای خرید یک سهم واحد مورد نیاز باشد.

سهام زیربنایی بلافاصله پس از صدور حق با حق پیوست شده تجارت خواهد کرد ، که از آن به عنوان "حقوق" یاد می شود. سپس حق از سهام و تجارت جداگانه جدا می شود و سهام سپس "حقوق" را تا زمان منقضی شدن حقوق معامله می کند. حقوق ابزارهای کوتاه مدت است که به سرعت منقضی می شوند ، معمولاً طی 30-60 روز از صدور. قیمت تمرینی حقوق همیشه پایین تر از قیمت فعلی بازار تعیین شده است و هیچ کمیسیون برای بازپرداخت آنها هزینه ندارد.

ضمانت ها چیست؟

ضمانت نامه ها ابزارهای بلند مدت هستند که به سهامداران نیز اجازه می دهد سهام اضافی سهام را با قیمت تخفیف خریداری کنند ، اما به طور معمول با قیمت تمرینی بالاتر از قیمت فعلی بازار صادر می شوند. بنابراین یک دوره انتظار شاید شش ماه تا یک سال به ضمانت نامه اختصاص داده شود ، که به قیمت سهام می دهد تا به اندازه کافی افزایش یابد تا از قیمت ورزش فراتر رود و ارزش ذاتی را ارائه دهد. ضمانت نامه ها معمولاً در رابطه با اوراق بهادار با درآمد ثابت ارائه می شوند و به عنوان "شیرین کننده" یا جذابیت مالی برای خرید اوراق قرضه یا سهام ترجیحی عمل می کنند.

یک حکم واحد معمولاً می تواند یک سهم واحد از سهام را خریداری کند ، اگرچه آنها برای خرید بیشتر یا کمتر از این در برخی موارد ساختار یافته اند. ضمانت نامه ها همچنین در موارد نادر برای خرید انواع دیگر اوراق بهادار مانند پیشنهادات ترجیحی یا اوراق قرضه مورد استفاده قرار گرفته اند. ضمانت نامه ها با حقوق متفاوت هستند زیرا باید از یک کارگزار برای یک کمیسیون خریداری شوند و معمولاً به عنوان اوراق بهادار حاشیه ای واجد شرایط هستند.

هم حقوق و هم ضمانت از نظر مفهومی از برخی جهات شبیه به گزینه های تماس با تجارت عمومی است. ارزش هر سه ابزار ذاتاً به قیمت سهام اصلی بستگی دارد. آنها همچنین به گزینه های بازار شباهت دارند زیرا هیچ حق رأی ندارند و سود سهام را پرداخت نمی کنند یا هیچ نوع ادعا را برای شرکت ارائه می دهند.

حقوق و ضمانت در مقابل گزینه ها

حقوق و ضمانت نامه ها با گزینه های بازار متفاوت است زیرا در ابتدا فقط برای سهامداران موجود صادر می شود ، اگرچه یک بازار ثانویه به طور معمول به وجود می آید که به سایر خریداران اجازه می دهد تا این اوراق بهادار را بدست آورند.

سهامگرانی که حقوق و ضمانت دریافت می کنند چهار گزینه در دسترس آنها دارند:

  • در حال حاضر حقوق یا ضمانت های خود را حفظ کنید
  • حقوق یا ضمانت های اضافی را در بازار ثانویه خریداری کنید
  • حقوق یا ضمانت خود را به یک سرمایه گذار دیگر بفروشید
  • به سادگی اجازه دهید حقوق یا ضمانت نامه آنها منقضی شود
  • از حق یا ضمانت استفاده کنید

اجازه انقضا معمولاً گزینه عاقلانه ای برای سرمایه گذاران نیست. اگر قیمت فعلی بازار سهام بیش از قیمت ورزش باشد ، سرمایه گذاران که مایل به استفاده از آنها نیستند ، باید همیشه آنها را در بازار ثانویه بفروشند تا ارزش ذاتی خود را دریافت کنند. با این حال ، بسیاری از سهامداران بی سواد که ارزش حقوق خود را درک نمی کنند ، مرتباً این کار را انجام می دهند.

مقدار تعیین کننده

مانند گزینه های بازار ، قیمت بازار سهام می تواند پایین تر از قیمت ورزش باشد ، در این مرحله حقوق یا ضمانت ها بی ارزش خواهند شد. حقوق و ضمانت نامه ها نیز بدون در نظر گرفتن محل تجارت سهام اصلی ، پس از انقضا بی ارزش می شوند. ارزش های مربوط به حقوق سهام و ضمانت نامه ها به همان روش برای گزینه های بازار تعیین می شود. آنها هر دو ارزش ذاتی دارند ، که برابر با تفاوت بین بازار و قیمت های ورزش سهام و ارزش زمان است که براساس پتانسیل سهام برای افزایش قیمت قبل از تاریخ انقضا است.

بدون در نظر گرفتن قیمت فعلی سهام زیرین ، هر دو نوع اوراق بهادار بی ارزش خواهند شد. اگر قیمت بازار سهام پایین تر از قیمت ورزش یا اشتراک آنها باشد ، آنها ارزش ذاتی خود را نیز از دست می دهند. به همین دلیل ، شرکت ها باید قیمت های تمرینی را با دقت تنظیم کنند تا شانس عدم موفقیت کل پیشنهاد را به حداقل برسانند. با این حال ، حقوق و ضمانت نامه ها همچنین می توانند سود قابل توجهی برای سهامداران به همان روشی که در صورت افزایش قیمت سهام زیرین ، گزینه های تماس را فراهم می کند.

قیمت گذاری

فرمول مورد استفاده برای تعیین مقدار سهام حق: این است:

به عنوان مثال ، اگر قیمت فعلی بازار سهام برجسته فعلی 60 دلار باشد ، قیمت اشتراک سهام جدید 50 دلار است و تعداد حقوق مورد نیاز برای خرید یک سهم جدید از سهام 5 است:

قیمت گذاری

فرمول تعیین مقدار حکم:

به عنوان مثال ، اگر قیمت فعلی بازار سهام 45 دلار باشد ، قیمت اشتراک یک حکم 30 دلار است و تعداد سهام سهام که یک حکم واحد می تواند خریداری کند 1 است:

ملاحظات مالیاتی حقوق و ضمانت نامه

حقوق و ضمانت نامه ها به همان روشی که هر امنیت دیگری مالیات می شود. تفاوت بین قیمت و قیمت فروش این اوراق بهادار به عنوان سود بلند مدت یا کوتاه مدت مالیات می شود. هرگونه سود یا ضرر حاصل از حقوق تجارت یا ضمانت نامه در بازار ثانویه به همان شیوه مالیات می شود (به جز این که تمام سود و زیان کوتاه مدت خواهد بود).

خط پایین

حقوق و ضمانت نامه ها می توانند به سهامداران فعلی اجازه دهند سهام اضافی را با تخفیف خریداری کنند و سهم خود از مالکیت خود را در شرکت حفظ کنند. با این حال ، هیچ یک از این ابزارها امروزه مورد استفاده قرار نمی گیرند ، زیرا گزینه های سهام و بازار بسیار محبوب تر شده اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حقوق و ضمانت نامه ، با کارگزار سهام یا مشاور مالی خود مشورت کنید.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 82 تاريخ : دوشنبه 7 فروردين 1402 ساعت: 14:55