ستاره

ساخت وبلاگ

Stellar در سال 2014 تأسیس شد و یکی از معامله گران ترین رمزنگاری های موجود در بازار امروز است. با راهنمای مفصل ما هر آنچه را که باید در مورد ستاره بدانید بیاموزید و بهترین مبادلات رمزنگاری را که در آن می توانید ستاره ای بخرید کشف کنید!

بهترین صرافی های ستاره ای 2022

دوجنشی

ویژگی های امنیتی عالی

هزینه های پایین با تخفیف برای استفاده BNB

فقط برای کاربران تأیید شده

کراک

پشتیبانی 24/7 زنده

غوغا

دامنه قوی رمزنگاری

برنامه موبایل براق

desktop wallets

کیف پول

yield farming

تولید کشاورزی

mining

معدن رمزنگاری

wallets

کیف پول رمزنگاری

دارای رتبه برتر

دوجنشی

کراک

چماق

غوغا

کوکین

در این صفحه

راهنمای کامل خرید ستاره ای (XLM)

complete guide to stellar xlm

Stellar چیزی از OG در فضای رمزنگاری است ، که در سال 2014 توسط جید مک کالب ، یکی از ذهن های پشت blockchain دیگر ، Ripple ، که با آن شباهت های بسیاری دارد ، راه اندازی شد.

مانند پسر عموی خود ، blockchain ستاره ای به عنوان یک شبکه پرداخت سریع ، منبع باز و غیرمتمرکز طراحی شده است ، در حالی که کاربران قادر به ارسال سکه های اختصاصی به نام Lumens Stellar (XLM) ، با کسری از هزینه یک سنتی هستند. انتقال پول. در این قطعه می بینیم که پروژه ستاره ای چیست ، چگونه کار می کند و چگونه می توان نشانه های XLM را خریداری کرد.

ستاره چیست؟

قبل از اینکه در مورد چگونگی خرید ستاره ای صحبت کنیم ، نگاهی خواهیم انداخت که چگونه این cryptocurrency در واقع کار می کند. بسیاری از مردم بر این باورند که پروژه رمزنگاری ستاره ای "چنگال" ریپل است ، به همان روشی که Bitcoin Cash چنگال بیت کوین است.

با این حال ، با وجود به اشتراک گذاشتن شباهت های بسیاری ، اینگونه نیست. این امر به این دلیل است که این دو سیستم به جای blockchain ستاره ای که مشتق مستقیم موج دار است ، روی blockchain های مختلف کار می کنند.

بنیانگذار ستاره ای جید مک کالب فقط مرد پشت پروژه رمزنگاری ستاره ای نیست. او همچنین خالق کوهستان Gox ، مبادله معروف بیت کوین است که در سال 2014 منفجر شد ، سالها پس از آنکه مک کالب آن را برای کار در ریپل فروخته بود.

مک کالب و یک مرد دیگر ، کریس لارسن ، در سال 2012 یک پروژه موجود به نام Ripplepay را خریداری کردند و آن را به عنوان ریپل دوباره معرفی کردند ، قبل از این دو راه در سال 2014 پس از اختلاف نظر در مورد آینده پروتکل ، در سال 2014 از هم جدا شدند.

مک کالب دیدگاه خود و پایه و اساس فناوری ریپل را در دست گرفت و بنیاد توسعه ستاره ای و ستاره ای را تشکیل داد که نظارت بر توسعه پروتکل را بر عهده داشت.

جایی که ریپل بر ارائه راه حل برای موسسات مالی متمرکز شده بود ، ایده اصلی این ستاره ارائه نقل و انتقالات بین المللی سریع و ارزان برای افراد روزمره ، به ویژه آنهایی که در جمعیت بی نظیر یا کمبود جهان در جهان بودند.

در ابتدا این کار فقط از طریق رمزنگاری اختصاصی XLM بود ، اما با گذشت زمان ، این امر به بسیاری از ارزهای رمزنگاری شده دیگر گسترش یافته است ، و آن را به برخی از مشارکت های واقعاً پیشگامانه که می توانند در عصر جدیدی در پذیرش دارایی دیجیتال می روند ، باز می کند.

چگونه می توانم XLM بخرم؟

how can i buy xlm?

سالها با گذشت سالها ، مکان های زیادی وجود دارد که می توانید نشانه های XLM را خریداری کنید. در اینجا مجموعه ای از مکانهای برتر که لومن های ستاره ای خریداری می کنید وجود دارد:

دوجنشی

Binance بزرگترین مبادله رمزنگاری با حجم در جهان است. این برنامه در سپتامبر 2017 با XLM به عنوان یکی از اولین سکه های خود راه اندازی شد و هنوز هم می توانید آن را در آنجا خریداری کنید. Binance دارای شش جفت معاملات XLM است:

 • XLM/USDT
 • XLM/BUSD
 • XLM/EUR
 • XLM/امتحان کنید
 • xlm/bnb
 • XLM/BTC

همچنین می توانید در یکی از بسیاری از ارزهای فیات ، نشانه های ستاره ای را با کارت بدهی خریداری کنید.

پایه

Coinbase یکی از قدیمی ترین صرافی ها در دنیای رمزنگاری است و یکی از پرکاربردترین آنها است. Coinbase پشتیبانی از XLM را در سپتامبر 2019 اضافه کرد و از جفت های زیر پشتیبانی می کند:

مانند Binance ، شما همچنین می توانید XLM را از طریق کارت بدهی در طیف وسیعی از ارزهای فیات خریداری کنید ، و حتی می توانید از طریق انتقال بانکی حساب خود را تأمین کنید و از این طریق لومن های ستاره ای بخرید.

ارباب

Etoro یک بستر تجاری محبوب است که کمی دیرتر از دیگران به Cryptocurrencies رسیده است ، و فقط اخیراً به کاربران اجازه داده است که سکه های خود را پس بگیرند - در صورت رعایت معیارهای خاص. Etoro XLM را به عنوان یک جفت تجارت پایه در آگوست 2019 اضافه کرد و آن را با Stablecoins خود Etoro ، در کنار BTC قابل تجارت کرد:

 • xlm/gbpx
 • XLM/EURX
 • xlm/jpyx
 • XLM/CHFX
 • xlm/audx
 • xlm/nzdx
 • XLM/BTC

ستاره

Stellarx مبادله غیر متمرکز خود ستاره ای است که به شما امکان می دهد از ارزهای سنتی فیات برای انتخاب نشانه های XLM استفاده کنید. شما باید با یک آدرس ایمیل ثبت نام کنید و مبادله یک کیف پول برای شما ایجاد می کند ، اما پس از بیش از این موانع می توانید نشانه های XLM را برای یکی از تعدادی ارز خریداری کنید و سپس آنها را به یک کیف پول ستاره ای برداریدانتخاب شما ، باید بخواهید.

Stellarx دارای ده ها جفت XLM از جمله ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای فیات است ، به این معنی که تقریباً می توانید انتخاب خود را انجام دهید. با این حال ، حجم در جفت های کمتر متداول ، که تمایل به جفت Crypto-XLM دارند ، عالی نیست.

تعدادی از مبادلات دیگر وجود دارد که می توانید نشانه های XLM را خریداری کنید ، اما لطفاً تحقیقات خود را انجام دهید تا قبل از ثبت نام با آنها مناسب ترین برای شما باشد. یکی از مکانی که شما قادر به خرید لومن های ستاره ای نخواهید بود ، در مبادلات غیر متمرکز اصلی است ، زیرا XLM یک سکه Defi نیست.

چگونه می توانم برای XLM پرداخت کنم؟

اگر می خواهید مقداری انتخاب را انتخاب کنید ، می توانید برای نشانه های XLM بپردازید ، اما در اینجا رایج ترین موارد وجود دارد:

ارزهای رمزنگاری

اگر قبلاً ارزهای رمزپایه را در کیف پول یا مبادله نگه دارید ، احتمال دارد که بتوانید آنها را به راحتی برای XLM تعویض کنید. XLM را می توان به راحتی با استابلوهای محبوب مانند USDT در ده ها مبادله تغییر داد ، در حالی که بسیاری نیز اجازه می دهند XLM برای ارزهای رمزنگاری مانند BTC و ETH تعویض شود.

این بدان معناست که حتی اگر خود این ارزهای رمزپایه را نگه ندارید ، می توانید به راحتی به آنها مبادله کنید و XLM خود را از این طریق خریداری کنید.

کارت اعتباری/کارت بدهی

بسیاری از صرافی ها به کاربران خود امکان می دهند XLM را با کارت اعتباری یا کارت بدهی خریداری کنند ، تا زمانی که بانک خود از خریدهای رمزنگاری پشتیبانی کند. خرید نشانه های XLM از این طریق بسیار شبیه به خرید هر چیزی به صورت آنلاین است ، اگرچه بهتر است با بانک خود بررسی کنید که آیا معامله ممکن است قبل از امتحان مسدود شود.

پس از ثبت نام/ورود به سیستم مبادله خود ، به سادگی روی گزینه "خرید" کلیک کنید یا ضربه بزنید. این به طور معمول در صفحه اصلی بورس قرار دارد ، بنابراین نمی توانید آن را از دست بدهید. مقدار فیات XLM را که می خواهید خریداری کنید وارد کنید و مراحل انجام پرداخت را طی کنید (مراقب هزینه های پردازش باشید). پس از تأیید خرید XLM ، توصیه می شود آن را از مبادله به کیف پول خود برداشت کنید ، اما این ضروری نیست.

انتقال بانکی

همه بانکها اجازه خریدهای رمزنگاری را نمی دهند ، اما اگر متوجه شدید این مسیر مسدود شده است ، راه دیگری وجود دارد - نقل و انتقالات بانکی. بسیاری از صرافی های برتر به شما امکان می دهند حساب خود را از طریق سپرده بانکی تأمین کنید ، که در بیشتر موارد محدودیت های مشابه کارت بانکی را ندارد.

پس از ایجاد حساب خود یا ورود به سیستم ، پیوند "واریز" یا "خرید" را دنبال کنید و گزینه های پرداخت در دسترس شما به شما داده می شود. اگر مبادله از نقل و انتقالات بانکی پشتیبانی کند ، جزئیات آن را به شما می دهد (حتماً مرجع را یادداشت کنید تا در حساب شما به پایان برسد!) ، که می توانید برای ارسال وجوه خود استفاده کنید.

اگر قصد استفاده از این روش را دارید ، توصیه می شود قبل از ارسال مبلغ کامل که می خواهید هزینه کنید ، یک انتقال تست کوچک انجام دهید تا مطمئن شوید که خوب پیش می رود.

ستاره چگونه کار می کند؟

how does stellar work?

ستاره بر روی پروتکل خود - پروتکل اجماع ستاره ای (SCP) - که یک شبکه غیرمتمرکز از "گره ها" است ، اجرا می کند.

شما می توانید برای تأیید معاملات از SCP به عنوان الگوریتم Stellar فکر کنید ، در حالی که Stellar Core نرم افزاری است که به آنها اجازه می دهد این کار را انجام دهند. معاملات بسیار سریع است و سکه ها در حدود 4-5 ثانیه و با هزینه مشخص 0. 00001 XLM (یک XLM در زمان نوشتن ارزش 0. 12 دلار دارند).

گره های موجود در شبکه رمزنگاری ستاره ای همه به اعتبارسنجی و پردازش معاملات کمک می کنند و اطمینان حاصل می کنند که هیچ معاملات کلاهبرداری نمی تواند از بین برود. هر کس می تواند یک گره ستاره ای اساسی را بر روی رایانه خود اجرا کند ، تا زمانی که بتواند نرم افزار اصلی ستاره را اجرا کند و دارای اتصال اینترنتی قابل اعتماد باشد.

سه نوع گره ستاره ای وجود دارد که می توانید اجرا کنید:

 • گره های "Watcher" به شبکه توجه می کنند ، معاملات را ارسال می کنند و نسخه فعلی Ledger Steller را ذخیره می کنند. اینها گره های سبک تری هستند که در اجماع شرکت نمی کنند و هسته ستاره ای را اجرا می کنند.
 • گره های "اعتبار سنج" در مورد مجموعه معاملات توافق می کنند و پس از اجماع ، دفترچه را می بندند. آنها به طور معمول بر روی سرورها اجرا می شوند و نرم افزارهای هسته ای ستاره ای و اصلی را کار می کنند.
 • گره های "Archiver" از گره های معتبر آموزش می گیرند و دفترچه تازه به روز شده را به گره های Watcher منتشر می کنند. آنها نرم افزار اصلی ستاره را اجرا می کنند.

گره های معتبر برای شبکه ستاره ای مهم هستند - هرچه بیشتر وجود داشته باشد ، شبکه قوی تر و غیر متمرکز تر است. بر خلاف سایر شبکه های blockchain ، اپراتورهای گره ستاره ای به دلیل مشارکت آنها در نشانه اختصاصی پاداش نمی گیرند. در عوض ، پاداش آنها دانش است که آنها به امنیت شبکه کمک می کنند.

چرا باید لومن ستاره ای (XLM) بخرم؟

دلیل اصلی هر کسی که می تواند نشانه های XLM را بخرد ، استفاده از آنها برای ارسال سریع بودجه و ارزان است - از این گذشته ، این همان چیزی است که برای آن طراحی شده است! با این حال ، از دیدگاه سرمایه گذاری ، ستاره نیز در سالهای اخیر اقداماتی را انجام داده است که نشان می دهد شرط خوبی برای طولانی مدت است.

در اکتبر سال 2021 ، Stellar برای ایجاد یک سیستم پرداخت با غول حواله ای MoneyGram قرارداد امضا کرد که می تواند Blockchain خود را برای حمل و نقل USDC Circle در سراسر جهان برای پرداخت های حواله استفاده کند. این معامله به ویژه برای Stellar شیرین بود زیرا این اتفاق پس از آن صورت گرفت که MoneyGram چند ماه قبل معامله حواله را با ریپل کنار گذاشته بود و به پشت برنامه های ستاره ای برای افزایش دامنه پیشنهادات آن رسید.

اگر این مشارکت ثمره داشته باشد ، می تواند منجر به این شود که ستاره ای به عنوان یک blockchain برای آینده پرداخت های رمزنگاری به جای اینکه به آنها فکر شود ، همانطور که مدتی بود ، به عنوان یک شرکت که روزهای بهتر خود را دیده بود ، دیده شود. این می تواند خرید XLM را به یک حرکت هوشمند تبدیل کند.

کیف پول ستاره ای چیست؟

what is a stellar wallet?

کیف پول رمزنگاری ستاره ای به سادگی یک کیف پول دیجیتالی است که می توانید با خیال راحت نشانه های XLM خود را ذخیره کنید. Stellar کیف پول اختصاصی خود را ندارد ، اما در وب سایت خود تعدادی کیف پول شخص ثالث را برای استفاده از دارندگان XLM توصیه می کند.

کیف پول رمزنگاری ستاره ای در دو نوع - کیف پول نرم افزاری و کیف پول سخت افزاری وجود دارد. کیف پول های نرم افزاری مواردی هستند که در یک کامپیوتر ، چه به عنوان یک برنامه مستقل یا در یک مرورگر وب ، یا یک دستگاه تلفن همراه در قالب یک برنامه استفاده می شوند.

همچنین می توانید نشانه های XLM خود را در یک کیف پول سخت افزاری ذخیره کنید. اینها دستگاههای فیزیکی هستند که مانند کلیدهای USB به نظر می رسند و در هنگام عدم استفاده نشانه های XLM شما را آفلاین نگه می دارند.

کیف پول های نرم افزاری به طور کلی بهترین مواردی است که قصد دارند بیشتر از آنها استفاده کنند ، در حالی که کیف پول های سخت افزاری برای کسانی که دارای دارایی های بزرگی هستند یا قصد دارند نشانه های خود را برای مدت طولانی نگه دارند ، بهتر است.

این امر به این دلیل است که کیف پول هایی که از ذخیره سازی آفلاین استفاده می کنند ، مانند کیف پول های سخت افزاری ، هک کردن به مراتب سخت تر است. کیف پول های نرم افزاری به طور کلی رایگان هستند اما کیف پول های سخت افزاری نیستند ، بنابراین بستگی به این دارد که صلح اضافی برای شما چقدر ارزش دارد.

معامله ستاره ای چگونه کار می کند؟

هنگامی که شما معامله را از طریق شبکه Crypto Stellar ارسال می کنید ، توسط یک گره Watcher انتخاب می شود ، که دستورالعمل را به سمت یک گره اعتبارسنجی سوق می دهد. گره اعتبار سنج سپس معامله را پردازش می کند و از دیگر گره های اعتبار سنجی برای اجماع درخواست می کند که معامله و جزئیات آن دقیق است.

هنگامی که گره های اعتبار سنج به اندازه کافی موافقت می کنند ، دفترچه بسته شده و سکه های شما ارسال می شود. این بروزرسانی سپس به گره های Archiver ارسال می شود ، که دفترچه جدید را منتشر می کند ، با معامله شما ، به تمام گره های موجود در شبکه اضافه می شود.

این روند فقط 4-5 ثانیه طول می کشد ، پس از آن زمان سکه های XLM که ارسال می کنید دریافت می شود.

آیا خطری با ستاره وجود دارد؟

Stellar وقتی به دنیای دیوانه Crypto می رسد ، خوب و بد بوده است ، با این که سالهای خود در این فضا مطمئناً به آن اجازه می دهد وضعیت OG داشته باشد. با این حال ، این طول عمر آن را بی عیب و نقص نمی کند ، و مواردی وجود دارد که باید قبل از خرید XLM به دنبال آن باشید:

 • بنیاد توسعه ستاره ای حدود 49 ٪ از کل XLM موجود را در خود جای داده است. این یک نقطه اصلی از شکست را ایجاد می کند و میزان جدی از خطر تمرکز برای پروژه ای را که خود را غیر متمرکز می نامد ، ایجاد می کند.
 • این شبکه در حال حاضر فقط 50 گره اعتبار سنجی دارد که به شدت در اطراف آنهایی که توسط بنیاد توسعه ستاره ای اداره می شوند ، متمرکز شده اند. این یک آسیب پذیری در سطح شبکه ایجاد می کند.
 • فقط تعداد معدودی از توسعه دهندگان فعال وجود دارد که از سال 2019 توسعه آن کاهش یافته است.
 • هیچ انگیزه مالی برای تبدیل شدن به یک گره (مانند پاداش معدن در پروتکل بیت کوین) وجود ندارد ، که می تواند منجر به کمبود گره ها و تمرکز گره شود.
 • در ماه مه سال 2019 ، شبکه ستاره ای چند ساعت متوقف شد که تعدادی از گره های معتبر آفلاین شدند و نتوانستند به اجماع برسند.

بدیهی است که برخی از این موضوعات نسبت به سایرین نگرانی های بیشتری دارند ، اما برای شما مهم است که هنگام خرید نشانه های ستاره ای ، آنها را در برابر یکدیگر وزن کنید.

چگونه ستاره ای آینده را شکل می دهد؟

برنامه های آینده ستاره ای در حدود سه بلوک ساختمانی استراتژیک ساخته شده است:

 • شبکه را با گسترش ظرفیت با سفارشات بزرگی و استفاده از راه حل های معتبر امانت نوآوری و مقیاس کنید
 • مشارکت شبکه را از طریق تعامل اکوسیستم افزایش دهید
 • روشهای تحقیق برای افزایش تنوع و گنجاندن

برای کمک به رسیدن به این اهداف ، Stellar چندین برنامه در دست دارد. این موارد شامل راه اندازی "SpeedEx" ، نوع جدیدی از مبادله غیر متمرکز توسط ستاره ای است. تسریع در اجرای قرارداد هوشمند ؛بهبود سطح شیب دار و خارج از سطح برای گسترش رشد ؛و گسترش قابلیت های شبکه خود از طریق اجرای بومی ، پل زدن و مشارکت.

همانطور که می دانیم ، این برنامه ها قبلاً میوه هایی را با مشارکت MoneyGram/Circle Stellar به وجود آورده اند ، و اگر Stellar می تواند از این به عنوان یک تخته سنگ برای مشارکت های بیشتر استفاده کند ، آینده آن می تواند بسیار روشن باشد.

آیا ستاره سرمایه گذاری خوبی است؟

دشوار است بدانید که در کجا قرار است ستاره ای را در فضای کلی رمزنگاری قرار دهید. از یک طرف ، فناوری آن به سختی جدید است ، از سال 2014 ، و ستاره آن مطمئناً از آنجا که سایر blockchains در صحنه آمده اند ، کاهش یافته است.

این امر به سختی جهان را در سالهایی که اولین بلوک خود تولید شده است ، به وجود آورده است ، و معامله MoneyGram/Circle اولین لحظه واقعاً پیشگامانه در کل تاریخ خود است.

از طرف دیگر ، Stellar در سالهای اخیر سعی در گسترش خدمات خود داشته است و متوجه شده است که بازار حواله های شخصی در حال خاموش شدن نیست و شرکت ها را هدف قرار می دهد تا فناوری خود را برای مخاطبان اسیر آزمایش کنند.

این در این امر با معامله MoneyGram/Circle موفق شده است ، و با توجه به هزینه های معامله آن هنوز هم کم است و زمان معامله هنوز هم سکه های جدیدتر را ضرب می کند ، ما به خوبی می توانیم شاهد شروع انقلاب ستاره ای باشیم.

در حالی که قمار جدید Stellar دقیقاً درست نمی شود یا شکسته می شود ، آنچه در طی دو سال آینده اتفاق می افتد ، مسیری طولانی را برای شکل دادن به آینده بلند مدت خود طی می کند.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 15 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 21:15