چگونه می توانید پول خود را با قانون 72 دو برابر کنید؟

ساخت وبلاگ

دیدن پول آنها دو برابر رویای هر سرمایه گذار است و اگر این رویا در مدت کوتاهی تحقق یابد ، این گیلاس روی کیک است. اما بیشتر اوقات ، تأثیر فوری خیال پردازی در مورد دو برابر شدن پول آنها ، سلامی است که سرمایه گذار را گرفتار می کند. شروع از؛چگونه پول خود را دو برابر کنم؟آیا راهی وجود دارد که بتوانم در یک دوره کوتاه این کار را انجام دهم؟آیا پول تضمینی دو برابر پونزی است؟از کجا می توانم سرمایه گذاری کنم تا پول خود را دو برابر کنم؟به همین ترتیب و غیره.

این لیست بی پایان است و در مورد خطر از دست دادن پول به حرص و طمع دو برابر شدن آن می چرخد. اما آیا می توانید پول خود را در یک بازه زمانی که تعیین کرده اید دو برابر کنید؟پاسخ کوتاه بله است و روش های زیادی برای انجام این کار وجود دارد.

اکنون هر وقت در مورد دو برابر ثروت در طی یک دوره زمانی صحبت می کنیم ، یک قاعده مهم ، به نام "قانون 72" برای محاسبه به کار می رود. بگذارید این قانون را در عمل ببینیم و چگونه می تواند به شما در دو برابر شدن پول در طول سالها کمک کند. در ادامه بخوانید!

قانون 72 و طرح مضاعف پول

از بین بسیاری از قوانین انگشت شست موجود در بازار سرمایه گذاری ، قاعده 72 متداول ترین مورد است. قانون 72 به تعیین چند سال طول می کشد تا پول شما با نرخ بازده مشخص دو برابر شود.

به عنوان مثال ، اگر شما در ابزاری سرمایه گذاری می کنید که 12 ٪ در سال با سرمایه گذاری اصلی Rs بازده می شود. 20،000 سپس Rs شما. 20،000 در Rs قرار می گیرند. 40،000 بیش از طول 72/12 = 6 سال. قانون 72 در مقایسه دو راه سرمایه گذاری بسیار سودمند است تا بدانیم که کدام یک پول شما را سریعتر یا حتی در مقایسه دو صندوق متقابل به همین دلیل دو برابر می کند.

دو برابر کردن پول در 1 سال

اگر یک سرمایه گذار تهاجمی هستید و می خواهید پول خود را در مدت 1 سال دو برابر کنید ، طبق قانون 72 ، باید در راه هایی سرمایه گذاری کنید که بازده سالانه بین 70 تا 72 ٪ را فراهم می کند (72/72 =1)

در 5 سال پول خود را دو برابر کنید

در حال حرکت ، پیش رو ، اگر قصد دارید یک هدف میان مدت را تحقق بخشید و آرزو کنید که پول شما در مدت 5 سال دو برابر شود ، پس باید به دنبال راههایی باشید که حداقل 14. 5 ٪ بازده سالانه را فراهم می کند (72/5 = 14. 4) و تنظیم بیشتر تورم.

دو برابر کردن پول خود در 10 سال

به همین دلایل ، برنامه ریزی برای یک هدف بلند مدت که می گوید 10 سال پیش از تأمین بودجه تحصیلات عالی فرزند شما یا خرید خانه و غیره ، به نرخ بازده حدود 7. 5 ٪ نیاز دارید تا در مدت 10 سال پول خود را دو برابر کنید.

اکنون که فهمیدید که چگونه این قانون کار می کند ، ببینیم چگونه می توانید این کار را انجام دهید.

چگونه پول خود را دو برابر کنیم؟

دو برابر پول نیاز به محاسبه و گمانه زنی های زیادی دارد. تعیین اهداف خود و چشم انداز روشنی در مورد چگونگی دستیابی به آنها ، پایه و اساس ایجاد ثروت را ایجاد می کند و اگر تعداد خاصی دارید که باید به دست بیاید ، باید راه ها را با دقت انتخاب کنید. دو برابر پول را می توان از دو طریق انجام داد:

روش خطرناک تر دو برابر شدن پول شما

همیشه یک مبادله بازگرداندن ریسک وجود دارد. در حالی که خطر ذهنی و معنی است و سنجش دشوار است ، هرچه خطر بیشتری برای معده داشته باشید ، بازده بیشتری را می توانید در سرمایه گذاری های خود داشته باشید.

روش خطرناک خواستار یک سرمایه گذار تهاجمی است که به هر بازار حرکتی توجه می کند و استراتژی سرمایه گذاری را بر این اساس تنظیم می کند و تنظیم می کند. در اینجا برخی از گزینه های سرمایه گذاری که باید در این گروه در نظر بگیرید تا پول خود را به سرعت دو برابر کنید.

  1. بازار سهام: بورس سهام گزینه ای عالی برای تمرکز پول شما به گونه ای است که بازده غیرقابل تصور را در کوتاهترین دوره فراهم می کند. اما شما باید در هنگام برخورد با سهام و حرکت بازار یک سرمایه گذار هوشیار باشید زیرا این خیابان شناخته شده است که بازده را به 100 ٪ می رساند ، اما اگر استراتژی روشنی ندارید ، خطرات مرتبط با آن نیز وجود دارد. خوشبختانه ، منابع زیادی برای کمک به شما در درک استراتژی مناسب و مانورهای سرمایه گذاری سهام وجود دارد ، اما هنوز هم باید هوشیار باشید.

2. همکاری مشارکت: یکی دیگر از روشهای بسیار مشهور برای رشد پول خود به ارتفاعات بیشتر ، شریک زندگی در یک استارتاپ یا هر تجارت کوچک است. قبل از اینکه پول خود را در هر مشاغل چنین قرار دهید ، اطمینان حاصل کنید که از استراتژی رشد آنها به خوبی آگاه هستید و چگونه می تواند رویای شما برای دو برابر شدن پول را در طول دوره مورد نظر تکمیل کند.

3طلا و طلای دیجیتال: فلز زرد از زمان بسیار یادبود سرخپوستان را مجذوب خود کرده است. و هنوز هم تا آنجا که به سرمایه گذاری مربوط می شود ، براق خود را از دست نداده است. از دیدگاه سرمایه گذاری ، ETF های طلا ، گرچه بسیار بی ثبات ، بسته به بازار سهام ، این امکان را دارند که 20-22 ٪ CAGR را طی یک دوره 5 ساله واکشی کنند. که اساساً به معنای آن است ، می توانید انتظار داشته باشید که پول شما در مدت 3 تا 4 سال دو برابر شود.

4- املاک و مستغلات: در بخش ریسک پذیر ، املاک و مستغلات گزینه مورد علاقه بسیاری از سرمایه گذاران است که پول زیر 5 سال را دو برابر می کند. با این حال ، اگر بدون مطالعه دقیق بازارها ، می تواند شرط خطرناک باشد. با این حال ، اگر شما به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته اید و روندهای گذشته را مطالعه کرده اید و پیش بینی می کنید که چگونه روندهای آینده چگونه به نظر می رسد ، املاک و مستغلات پتانسیل واکشی بازده را به سرعت دارد.

روشهای امن تر دو برابر کردن پول شما

جدا از معاملات خطرناک ، می توانید به دنبال راه های ایمن تر سرمایه گذاری باشید که به شما در دو برابر شدن پول کمک می کند. در اینجا برخی از آنها آورده شده است.

1. صندوق های متقابل: اگر افق سرمایه گذاری در حدود 6 تا 7 سال دارید ، وجوه متقابل بهترین گزینه برای دیدن پول شما دو برابر است. آنها یک روش ایمن برای فشار آوردن پول شما در بازار سرمایه گذاری هستند و در نهایت می توانند بازده حدود 12 ٪ تا 14 ٪ را فراهم کنند. شما می توانید یک سبد سهام متنوع با افق سرمایه گذاری بلند مدت برای به دست آوردن مزایای مورد نظر داشته باشید.

2. صندوق های بدهی: اینها بخشی از صندوق های متقابل است که فقط در صندوق های بدهی و سهام سرمایه گذاری می شود که فقط از همه ایمن ترین هستند. سرمایه گذاری در صندوق های بدهی آیا می توانید در حدود 7 سال با بازگرداندن سالانه حدود 7-9 ٪ پول خود را دو برابر کنید

3. سپرده ثابت شرکت: این موارد با سپرده های ثابت بانکی متفاوت است زیرا شما یک سپرده ثابت را با یک شرکت نگه دارید. سپرده های ثابت شرکت بازده بیش از 13 ٪ را فراهم کرده اند و می توانند به شما در دستیابی به هدف خود از پول مضاعف در حدود 6 سال کمک کنند.

4- اوراق قرضه: با بازگرداندن سالانه حدود 8 ٪ ، اوراق قرضه می تواند به شما در دو برابر شدن در حدود 9 سال کمک کند.

5- سپرده های ثابت بانکی: سپرده های ثابت بانکی متداول ترین نام خانوادگی در مورد سرمایه گذاری است. سپرده های ثابت بانک بازده حدود 8 تا 9 درصد با درصد متفاوت و بالاتر برای سالمندان را فراهم می کند. در حدود 8 تا 9 سال می توانید پول خود را دو برابر کنید.

اکنون پس از تصمیم گیری در خیابان که می خواهید در آن سرمایه گذاری کنید بر اساس میزان خطر ابتلا به معده ، درک شما از ابزار سرمایه گذاری و غیره ، می توانید قانون 72 را اعمال کنید تا ببینید چه زود می توانید پول خود را دو برابر کنید. یک حرکت محتاطانه این است که ترکیبی از گزینه های سرمایه گذاری خطرناک و ایمن تر برای محافظت از خطرات خود باشد. دو برابر شدن ثروت خود را در بازه زمانی مورد نظر شما فقط در صورتی که احتیاط لازم را انجام دهید ، می دانید که به چه چیزی وارد می شوید ، یک استراتژی سرمایه گذاری صحیح داشته باشید و به طور جدی در ردیابی عملکرد نمونه کارها خود شرکت کنید. بنابراین آگاه باشید ، به روز شوید و عاقلانه سرمایه گذاری کنید.

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده در این پست ، نویسنده است و نه از Groww.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 17 تاريخ : يکشنبه 6 فروردين 1402 ساعت: 0:37