پس از یک سپر 2021 ، شرکت ها ممکن است برای افزایش سود تلاش کنند

ساخت وبلاگ

با تضعیف تقاضا ، مشاغل با سر و صدا روبرو می شوند ، فدرال رزرو نرخ ها را بالا می برد و برنامه های محرک دولت به پایان می رسد.

برای هر دوست یک داستان ارسال کنید

به عنوان یک مشترک ، شما 10 مقاله هدیه ای برای ارائه هر ماه دارید. هرکسی می تواند آنچه را که به اشتراک می گذارید بخوانید.

به این مقاله بدهید به این مقاله این مقاله را ارائه دهید

The New York Stock Exchange. Despite a shakeout in the markets, Wall Street analysts remain optimistic overall.

بورس اوراق بهادار نیویورک. علیرغم لرزش در بازارها ، تحلیلگران وال استریت به طور کلی خوش بین هستند. اعتبار. گلی بنیتا برای نیویورک تایمز

Peter EavisTalmon Joseph Smith

موتور سود که سهام خود را به اوج خود می رساند و باعث می شود بسیاری از آمریکایی ها نسبت به نسل خود ثروتمندتر شوند ، ممکن است اکنون برعکس کار کنند.

شرکت هایی مانند SNAP ، Cisco Systems ، Deere ، Walmart و Target سرمایه گذاران را در مورد چالش هایی که مشاغل آنها با آن روبرو هستند هشدار داده اند و سهام خود را به شدت پایین تر می فرستند و به یک شیرجه کمک می کنند که شاخص S& P 500 را از اوج ژانویه خود کاهش داده است.

کاهش چشمگیر در بورس سهام پس از آنکه سرمایه گذاران از ترس اینکه فدرال رزرو با افزایش نرخ و پایان دادن به خریدهای دارایی خود ، ترمزهای مربوط به اقتصاد را به تورم تبدیل کند ، رخ داد. حرکات بانک مرکزی می تواند درآمد شرکتها را به همراه داشته باشد ، چیزی که سرمایه گذاران در نهایت بیشتر به آنها اهمیت می دهند.

سرمایه گذاران امیدوارند که فدرال رزرو بتواند به یک فرود نرم برسد و تورم را بدون آسیب گسترده اقتصادی به همراه آورد. اما گزارش های اخیر گزارش های مالی شرکت های بی پرده حاکی از آن است که اقتصاد در حال حاضر بدتر شده است - و شرکت های بیشتری در تجارت خود کندی اعلام می کنند.

مایک اورورک ، استراتژیست اصلی بازار در Jonestrading گفت: "عدم اطمینان بسیار زیادی وجود دارد.""من فکر می کنم همه چیز تضعیف می شود."

SNAP ، که به دلیل برنامه Snapchat مشهور است ، هفته گذشته به سرمایه گذاران هشدار داد که در مورد ترشح ناگهانی در تجارت خود ، که تقریباً کاملاً به فروش تبلیغات بستگی دارد. درک اندرسن ، مدیر ارشد مالی اسنپ ، در پرونده مالی نوشت: "از آنجا که ما در 21 آوریل 2022 راهنمایی صادر کردیم ، محیط کلان اقتصادی بیشتر و سریعتر از آنچه پیش بینی شده بود بدتر شده است."سهام آن از زمان اخبار 31 درصد کاهش یافته است.

چنین هشدارهایی پس از یک سال سود رکورد در شرکت های آمریکایی انجام می شود.

سیاست های پولی شل و هزینه های عالی دولت به بسیاری از شرکت های S& P 500 در سال 2021 کمک کرد. شرکت ها کالاهای کمتری فروخته اند.

سود شرکت های S& P 500 نسبت به سال 2020 70 درصد افزایش یافته است - بازگشت دوباره از درآمد افسرده در اوایل همه گیر - و 33 درصد بالاتر از سال 2019 ، که سال بسیار خوبی برای سود شرکت ها بود.

اما سال گذشته اتفاق دیگری برای ایجاد جایزه رخ داد - و این پیشرفت اکنون می تواند در حال تغییر باشد.

تجزیه و تحلیل نیویورک تایمز از بیش از 2،000 شرکت با تجارت عمومی در خارج از بخش مالی نشان داد که بیشتر آنها فروش را سریعتر از هزینه ها افزایش می دهند ، یک شاهکار قابل توجه در هنگام افزایش هزینه دستمزد ، مواد اولیه و مؤلفه ها در حال افزایش و زنجیره های عرضه از بین می رفت.

تورم F. A. Q.

تورم چیست؟تورم از دست دادن قدرت خرید با گذشت زمان است ، به این معنی که دلار شما به همان اندازه امروز انجام نمی شود. این معمولاً به عنوان تغییر سالانه قیمت کالاها و خدمات روزمره مانند غذا ، مبلمان ، پوشاک ، حمل و نقل و اسباب بازی بیان می شود.

چه عواملی باعث تورم می شود؟این می تواند نتیجه افزایش تقاضای مصرف کننده باشد. اما تورم همچنین می تواند براساس تحولاتی که ارتباط چندانی با شرایط اقتصادی ندارد ، مانند تولید محدود نفت و مشکلات زنجیره تأمین ، افزایش و سقوط کند.

آیا تورم بد است؟این به شرایط بستگی دارد. قیمت سریع مشکل طلسم را افزایش می دهد ، اما افزایش متوسط قیمت می تواند منجر به دستمزد بالاتر و رشد شغلی شود.

تورم چگونه بر فقرا تأثیر می گذارد؟تورم می تواند به ویژه برای خانواده های فقیر دشوار باشد زیرا آنها بخش های بیشتری از بودجه خود را صرف ضروریات مانند غذا ، مسکن و گاز می کنند.

آیا تورم می تواند بر بازار سهام تأثیر بگذارد؟تورم سریع به طور معمول مشکل را برای سهام نشان می دهد. دارایی های مالی به طور کلی در طول رونق تورم از نظر تاریخی به شدت فرار کرده اند ، در حالی که دارایی های ملموس مانند خانه ها ارزش خود را بهتر نگه داشته اند.

در نتیجه ، حاشیه سود ، که اندازه گیری پول یک تجارت برای هر دلار از فروش را اندازه می گیرد ، بسیار بالاتر از میانگین مقدماتی افزایش یافته است. در کل ، شرکت ها سال گذشته 200 میلیارد دلار سود عملیاتی اضافی را به دلیل این افزایش حاشیه ها به دست آوردند.

این بادگیر سهام را در موجی از غرق شدن در بازار قرار می داد اما به طور بالقوه فراتر از آنچه اصول تجاری شایسته است. نسبت قیمت به درآمد-شاخصی از میزان پرداخت سرمایه گذاران برای هر دلار سود شرکت-برای همه شرکت های S& P 500 در اوج خود به 23 صعود کرد ، در مقایسه با میانگین 18 برای یک دهه قبل از آنپاندمی. با چنین نسبت قیمت به درآمد ، قیمت سهام به ویژه در برابر فروش آسیب پذیر بود.

و اکنون دلایل خوبی برای نگرانی سرمایه گذاران در مورد Prrofits وجود دارد. بسیاری از برنامه های محرک فدرال ایجاد شده در طول بیماری همه گیر به پایان رسیده اند یا به پایان رسیده اند. فدرال رزرو نرخ بهره را افزایش می دهد. و مدیران شرکتی هشدار می دهند که مشکلات زنجیره تأمین که ممکن است به آنها در افزایش سود در سال گذشته کمک کند ، به یک بار سنگین تبدیل شده است.

Deere ، سازنده کشاورزی ، ساخت و ساز ، باغبانی و سایر تجهیزات ، گفت که هزینه های مواد هنوز در حال افزایش است و فاقد قطعات برای تکمیل محصولات خاص ، تأخیر در فروش است. سیسکو ، که تجهیزات شبکه رایانه ای را ایجاد می کند ، همچنین شکایت کرد که نمی تواند قطعات خاصی را بدست آورد.

به ویژه نگران کننده برای سرمایه گذاران نشانه هایی است که تقاضا برای برخی از کالاها و خدمات مسطح یا حتی در حال سقوط است. والمارت خاطرنشان کرد: به نظر می رسد هزینه های بالاتر مواد غذایی باعث کاهش تقاضا برای سایر موارد شده است. برایان کرنل ، مدیر اجرایی آن گفت: در حالی که هدف انتظار می رود تقاضای چیزهایی مانند پوشاک و کالاهای خانگی از بین برود ، این شرکت "پیش بینی بزرگی از آن تغییر را پیش بینی نمی کند".

سهام سهام خرده فروش لباس هفته گذشته به شدت سقوط کرد پس از اعلام درآمد ناامید کننده برای سه ماه اول سال ، و همچنین چشم انداز بدبین تر برای سود خود از طریق بقیه سال 2022. این شرکت بسیار تحت تأثیر کاهش عمیق قرار گرفتفروش برای برند قدیمی نیروی دریایی خود ، که تمایل به جذابیت برای مصرف کنندگان کم درآمد دارد زیرا کالاهای کمتری نسبت به فروشگاه های GAP دارد.

سونیا سینگال ، مدیر اجرایی گپ ، در مصاحبه ای به CNBC گفت: "ما با سیگنال های مصرف کننده واقعاً بی ثبات سروکار داریم-خواه سال گذشته در Covid ، یا رفتارهای پس از کاوی امسال بود."

بسیاری از خرده فروشان در حال مقابله با یک چالش مشابه هستند: موجودی های بزرگتر و فروش پایین تر آنها را به سمت تخفیف کالاها سوق می دهد و حاشیه سود را افسرده می کند. به طور موثری خبرهای بد برای سود شرکت ها می تواند خبر خوبی برای چشم انداز تورم باشد زیرا قیمت حداقل برخی از کالاها به زمین باز می گردند.

به گفته این ، بسیاری از شرکت ها در سه ماه اول سال خوب عمل کردند و پیش بینی های خوشایندی درباره بقیه آن ارائه داده اند.

فقط 97 شرکت در S& P 500 درآمدی گزارش دادند که از انتظارات تحلیلگران کم شده و 375 مشاغل از آنها فراتر رفته اند.

سهام میسی و دلار عمومی روز پنجشنبه پس از آنکه مدیران شرکت ها چشم اندازهای خوش بینانه ارائه دادند ، پرید. میسی در بیانیه ای گفت: "در حالی که فشارهای کلان اقتصادی بر روی هزینه های مصرف کننده در طول سه ماه افزایش یافته است ، مشتریان ما همچنان به خرید خود ادامه می دهند."زنجیره خرده فروشی پیش بینی سود خود را برای سال افزایش داد.

تورم را درک کنید و چگونه شما را تحت تأثیر قرار می دهد

  • تأمین اجتماعی: تعدیل هزینه زندگی ، که به سود خود کمک می کند تا با تورم همگام شود ، سال آینده 8. 7 درصد خواهد بود. این به معنای این است.
  • پیش بینی تورم: اقتصاددانان اشتباه کردند که تورم قدرت ماندگار خواهد بود. سال آینده می تواند بهتر باشد - اما فضای کافی برای فروتنی وجود دارد.
  • نرخ مالیات: I. R. S. برای سال 2023 تعدیل تورم را انجام داده است ، که می تواند بسیاری از افراد را به سمت براکت مالیاتی پایین تر سوق دهد و صورتحساب مالیاتی را کاهش دهد.
  • چک شما: تورم نیش بزرگتر و بزرگتر از کیف پول شما خارج می شود. اکنون ، سال آینده روی اندازه چک شما تأثیر می گذارد.

حتی Deere و Cisco-دو شرکت که در مورد مشکلات زنجیره تأمین هشدار داده اند-گفتند که هیچ تقاضای محصولات آنها وجود ندارد.

تحلیلگران وال استریت ، به طور کلی یک چیز خوش بینانه ، اکنون چنین باقی مانده است. آنها پیش بینی های سود خود را برای برخی از بخش ها - شرکت هایی که کالاهای بلیط بزرگتر را به مصرف کنندگان و مشاغل صنعتی می فروشند ، خرد کرده اند - اما آنها را به ویژه برای دیگران افزایش داده اند. حتی با افزایش عدم اطمینان اقتصادی ، تحلیلگران به طور پیوسته پیش بینی های خود را برای درآمد سالانه همه شرکت های S& P 500 افزایش داده و انتظار دارند که براساس داده های FactSet ، امسال 10 درصد افزایش یابد.

اما آقای O'Rourke گفت تحلیلگران معمولاً تا زمانی که شرکت ها هشدارهای عمومی مبنی بر اینکه تجارت شروع به ترشح می کند ، تخمین ها را کاهش نمی دهند. چنین هشدارهایی ممکن است جدی نباشد تا اینکه درآمد سه ماهه دوم از ماه ژوئیه شروع شود.

آقای O'Rourke گفت: "تحلیلگران به طور کلی می دانند که شماره ها باید پایین بیایند.""آنها فقط می خواهند چیزی برای پایه گذاری آن باشد."

در حال حاضر ، بسیاری از تحلیلگران و مدیران شرکت می گویند که نگران تقاضا نیستند. آنها می گویند افراد و مشاغل پول زیادی برای خرید کالا و خدمات دارند - حتی با نرخ بهره بالاتر.

یک نظرسنجی که اخیراً منتشر شده است که فدرال رزرو در این سقوط انجام شده است ، تأکید کرد که ناهماهنگی بین احساسات مصرف کننده ضعیف است که توسط دانشگاه میشیگان یا هیئت کنفرانس و حساب های بانکی محکم اندازه گیری شده است.

فدرال رزرو دریافت که سهم بزرگسالانی که می گویند پول نقد برای پوشش هزینه های اضطراری 400 دلاری دارند به بالاترین حد خود از زمان شروع نظرسنجی در سال 2013 رسیده است - 68 درصد. مقامات فدرال رزرو از حدس و گمان در مورد اثرات تورم بالا بر این اقدام خودداری کردند.

نگرانی‌ها مبنی بر اینکه افزایش هزینه‌های مواد غذایی و سوخت می‌تواند خانواده‌های آمریکایی را مجبور به عقب‌نشینی شدید از خریدهای احتیاطی کند، با داده‌های اخیر تا حدی کاهش یافته است. خرده فروشی در ماه آوریل به بالاترین حد خود رسید، در حالی که فعالیت در تولیدات صنعتی نیز در ماه گذشته به سطح بی سابقه ای رسید.

حتی از آنجایی که خانوارهای کم درآمد بیشتر پس‌اندازهای دوران همه‌گیری خود را مصرف کرده‌اند، این امکان وجود دارد که درآمدهای بالاتر بتوانند به حفظ سطوح بالاتری از هزینه‌های مصرف‌کننده کمک کنند. بسیاری از مردم مشتاق سفر هستند در حال حاضر که همه گیری ویروس کرونا به طور کلی به عنوان یک نگرانی تغییر دهنده زندگی برای بسیاری از خانواده ها محو شده است. یونایتد ایرلاینز، ساوت وست ایرلاینز و جت بلو در این ماه اعلام کردند که درآمد سه ماهه دوم آنها بیشتر از حد انتظار خواهد بود.

تحلیلگران مورگان استنلی خاطرنشان کردند که حتی اگر خانوارهای کم درآمد بیشترین ضربه را از طریق تورم وارد کنند، سهم نسبتا کمی از مصرف در اقتصاد را به خود اختصاص داده اند. به گفته تحلیلگران، خانوارهایی که در 60 درصد پایین توزیع درآمد قرار دارند معمولا کمتر از 40 درصد از کل هزینه ها را تشکیل می دهند، در حالی که 40 درصد بالا بیش از 60 درصد هزینه ها را تشکیل می دهند.

جیم پالسن، استراتژیست ارشد بازار در گروه Leuthold، گفت که شرایط مالی برای مدتی تنگ‌تر شده است و احتمالاً تورم به زودی تعدیل خواهد شد. او گفت که این باعث می شود مصرف کنندگان احساس بهتری نسبت به اقتصاد داشته باشند و قدرت خرید بیشتری به آنها بدهد.

آقای پالسن گفت: در بازاری که غرق در بدبینی است، هر خبر خوب می تواند سهام را بالاتر ببرد. وی گفت: امید ما از بین رفته است. و این یک جشن بازار گاو نر است. اینجاست که خرس ها می میرند.»

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 17 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 20:28