مقیاس قیمت لگاریتمی در مقابل مقیاس قیمت خطی: تفاوت چیست؟

ساخت وبلاگ

کیسی مورفی اشتیاق خود را برای امور مالی در طول سالها نوشتن در مورد تجارت فعال ، تجزیه و تحلیل فنی ، تفسیر بازار ، صندوق های مبادله ای مبادله (ETF) ، کالاها ، آینده ها ، گزینه ها و فارکس (FX) جلب کرده است.

چارلز یک متخصص و مربی بازار سرمایه در سطح ملی با بیش از 30 سال تجربه در زمینه توسعه برنامه های آموزشی عمیق برای رشد متخصصان مالی است. چارلز در تعدادی از موسسات از جمله گلدمن ساکس ، مورگان استنلی ، اجتماعی ژنرال و بسیاری دیگر تدریس کرده است.

مارکوس ریوز نویسنده ، ناشر و روزنامه نگاری است که نوشته های تجارت و فرهنگ پاپ در چندین نشریه برجسته از جمله نیویورک تایمز ، واشنگتن پست ، رولینگ استون و کرونیکل سان فرانسیسکو ظاهر شده است. او مربی کمکی نوشتن در دانشگاه نیویورک است.

مقیاس قیمت لگاریتمی در مقابل مقیاس قیمت خطی: یک مرور کلی

تفسیر نمودار سهام بسته به نوع مقیاس قیمت مورد استفاده در هنگام مشاهده داده ها می تواند در بین معامله گران مختلف متفاوت باشد. بیشتر نرم افزارهای نمودار آنلاین و کارگزاری می توانند سبک های مختلفی از نمودارها را نشان دهند. دو نوع متداول مقیاس قیمت که برای تجزیه و تحلیل حرکات قیمت استفاده می شود عبارتند از:

  1. مقیاس قیمت لگاریتمی-که به آن Log نیز گفته می شود-فاصله قیمت را در محور عمودی یا Y وابسته به درصد تغییر در قیمت دارایی زیرین نشان می دهد. این معمولاً سبک پیش فرض نمودار است.
  2. مقیاس قیمت خطی-همچنین به عنوان حسابی گفته می شود-قیمت را در محور y با استفاده از فاصله برابر بین قیمت های تعیین شده نشان می دهد. نمودارهای خطی مقادیر مطلق را نشان می دهند.

غذای اصلی

  • تفسیر نمودار سهام بسته به نوع مقیاس قیمت مورد استفاده در هنگام مشاهده داده ها می تواند در بین معامله گران مختلف متفاوت باشد.
  • مقیاس قیمت لگاریتمی از درصد تغییر در نقاط داده ترسیم استفاده می کند ، بنابراین ، قیمت های مقیاس به صورت برابر قرار نمی گیرند.
  • مقیاس قیمت خطی از یک ارزش برابر بین مقیاس قیمت استفاده می کند که فاصله مساوی بین مقادیر را فراهم می کند.

مقیاس قیمت لگاریتمی

مقیاس قیمت لگاریتمی به گونه ای ترسیم شده است که قیمت های موجود در مقیاس به طور مساوی - از نظر یکدیگر - از یکدیگر قرار نگیرند. در عوض ، این اندازه گیری به گونه ای ترسیم شده است که دو تغییر درصد مساوی به همان فاصله عمودی در مقیاس ترسیم می شوند.

بیشتر تحلیلگران فنی و معامله گران از مقیاس قیمت لگاریتمی استفاده می کنند. معمولاً تغییرات درصد مکرر با فاصله مساوی بین اعداد موجود در مقیاس نشان داده می شود. به عنوان مثال ، فاصله بین 10 تا 20 دلار برابر با فاصله بین 20 تا 40 دلار است زیرا هر دو سناریو نشان دهنده افزایش 100 درصدی قیمت است.

مقیاس قیمت لگاریتمی بهتر از مقیاس قیمت خطی است که نشان می دهد افزایش یا کاهش قیمت کمتر است. آنها می توانند به شما کمک کنند تا تصور کنید که قیمت باید تا چه حد باید حرکت کند تا به یک هدف خرید یا فروش برسد. با این حال ، اگر قیمت ها به هم نزدیک باشند ، مقیاس قیمت لگاریتمی ممکن است تراکم و خواندن آن را سخت کند.

به عنوان نمونه ، اگر قیمت دارایی از 100. 00 دلار به 10. 00 دلار فرو ریخته باشد ، فاصله بین هر دلار در مقیاس قیمت خطی بسیار کوچک خواهد بود و دیدن یک حرکت بزرگ از 15. 00 دلار به 10. 00 دلار غیرممکن است.

مقیاس قیمت خطی

مقیاس قیمت خطی همچنین به عنوان یک نمودار حسابی شناخته می شود. این حرکات را در هر رابطه ای با درصد تغییر درصد آنها نشان نمی دهد. در عوض ، یک مقیاس قیمت خطی سطح قیمت را با تغییر هر واحد با توجه به مقدار واحد ثابت تغییر می دهد. هر تغییر در ارزش در شبکه ثابت است و باعث می شود مقیاس قیمت خطی به صورت دستی ترسیم شود.

مقیاس قیمت خطی در محور y-عمودی-از نمودار ترسیم شده است. فاصله مساوی بین قیمت های ذکر شده وجود دارد. همچنین ، هر واحد از تغییر قیمت در نمودار با همان فاصله عمودی - یا حرکت به بالا - مقیاس ، صرف نظر از سطح قیمت دارایی هنگام تغییر ، نشان داده می شود.

تفاوت بین مقیاس قیمت خطی و لگاریتمی برای درک هنگام خواندن نمودارها بسیار مهم است ، اما بسیاری از اشکال دیگر تجزیه و تحلیل فنی وجود دارد که می توانید از آنها برای شناسایی و سرمایه گذاری در روند قیمت استفاده کنید.

دوره تجزیه و تحلیل فنی Investopedia مهارت های تجزیه و تحلیل فنی اساسی و پیشرفته را با بیش از پنج ساعت فیلم ، تمرینات و محتوای تعاملی به شما آموزش می دهد.

تفاوت های کلیدی

افزایش قیمت از 10 دلار به 15 دلار با همان حرکت رو به بالا نشان داده شده است که افزایش بین 20 تا 25 دلار در نمودار خطی است. هر دو افزایش 5 دلار است و نمودار خطی قیمت را در بخش های مساوی نشان می دهد. با این حال ، مقیاس قیمت لگاریتمی حرکات عمودی متفاوتی را برای تغییرات قیمت بین 10 تا 15 دلار و تغییر قیمت بین 20 تا 25 دلار نشان می دهد.

در حالی که هر دو همان حرکت دلار هستند ، تغییر 5 دلار اول نشان دهنده افزایش 50 درصدی در قیمت دارایی است. تغییر 5 دلار دوم نشان دهنده افزایش 25 درصدی قیمت دارایی است. از آنجا که افزایش 50 درصدی از 25 ٪ بیشتر است ، چارتیست ها از فاصله بیشتری بین قیمت ها استفاده می کنند تا به وضوح بزرگی را نشان دهند - که به عنوان سفارشات بزرگی شناخته شده است - از تغییرات.

هنگام استفاده از یک مقیاس لگاریتمی ، هنگامی که درصد تغییر بین مقادیر یکسان باشد ، فاصله عمودی بین قیمت ها در مقیاس برابر خواهد بود. با استفاده از مثال فوق ، فاصله بین 10 تا 15 دلار برابر با فاصله بین 20 تا 30 دلار خواهد بود زیرا هر دو نشان دهنده افزایش قیمت 50 ٪ است.

به طور کلی ، بیشتر معامله گران و برنامه های نمودار از مقیاس لگاریتمی استفاده می کنند ، اما همیشه ایده خوبی است که رویکردهای دیگر را کشف کنید تا تعیین کنید که مناسب ترین برای سبک تجارت شما است.< Pan> در حالی که هر دو همان حرکت دلار هستند ، تغییر 5 دلار اول نشان دهنده افزایش 50 درصدی در قیمت دارایی است. تغییر 5 دلار دوم نشان دهنده افزایش 25 درصدی قیمت دارایی است. از آنجا که افزایش 50 درصدی از 25 ٪ بیشتر است ، چارتیست ها از فاصله بیشتری بین قیمت ها استفاده می کنند تا به وضوح بزرگی را نشان دهند - که به عنوان سفارشات بزرگی شناخته شده است - از تغییرات.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 16 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 18:49