1. 14 اصول Altcoins

ساخت وبلاگ

در این درس ، شما در مورد اصول Altcoins یاد می گیرید.

Satoshi Nakamoto مقیاس را تصور نمی کرد که اختراع بیت کوین از آن خارج شود. بیت کوین پایه و اساس را در بالای آن قرار داد که یک ساختار کامل شامل دارایی های دیجیتال وجود دارد. امروز ، بازار cryptocurrency با سرمایه گذاری بیش از 2 تریلیون دلار ده ها هزار ارز دیجیتال را شامل می شود. این ارزهای رمزنگاری شده به طور گسترده ای به altcoins طبقه بندی می شوند. از موارد استفاده در صنایع مختلف گرفته تا نشانه هایی که برای پیروی از یک دارایی زیرین طراحی شده اند - انواع مختلفی از altcoin وجود دارد.

در این درس ، شما در مورد اصول Altcoins یاد می گیرید.

فهرست

  • altcoins چیست؟
  • altcoin ها چگونه کار می کنند؟
  • انواع آلتکین

altcoins چیست؟

Altcoins سکه های جایگزین برای بیت کوین است. نام Altcoin ترکیبی از اصطلاحات "جایگزین" و "بیت کوین" است. به جز بیت کوین ، تمام ارزهای رمزنگاری شده دیگر Altcoin نامیده می شوند.

اگر بیت کوین ، اولین و قدیمی ترین رمزنگاری ، والدین باشد ، Altcoins فرزندان هستند. مانند اینکه کودکان به والدین شباهت دارند و از ویژگی های منحصر به فرد برخوردار هستند ، Altcoin ها به طور خاص شبیه بیت کوین هستند و از نظر روش های مختلف متفاوت هستند.

بسیاری از altcoin ها بر اساس کد منبع بیت کوین ایجاد می شوند. از آنجا که بیت کوین منبع باز است ، توسعه دهندگان می توانند پروتکل های جدید مبتنی بر blockchain ایجاد کنند که کد منبع آن را تجدید نظر می کند.

altcoin ها چگونه کار می کنند؟

از آنجا که کد منبع اساسی یکسان است ، Altcoins به طور مشابه با بیت کوین کار می کند. به طور معمول ، Altcoins برای بهبود ویژگی های فعلی بیت کوین مانند سرعت معامله به همراه گسترش عملکرد آن برای پشتیبانی از موارد خاص استفاده شده است. همچنین ممکن است با Altcoins کاملاً متفاوت از هدف اصلی بیت کوین باشید: شبکه پرداخت همتا به همسالان.

Altcoins اثبات کار یا اثبات روش سهام را برای ساخت شبکه blockchain خود مستقر می کند. بیت کوین عمدتاً بر روی یک روش اثبات کار کار می کند که روشی ناخوشایند و پر انرژی برای تأیید معاملات است. از طرف دیگر ، Altcoins مانند Solana (Sol) ، Cardano (ADA) و Polkadot (DOT) از روش اثبات سهام استفاده می کنند.

اثبات سهام یک روش با انرژی کارآمدتر است و راهی آسان تر و همچنین سریعتر برای تأیید معاملات در مقایسه با اثبات کار را امکان پذیر می کند.

انواع آلتکین

انواع مختلفی از پذیرایی از آلتکین ها برای استفاده های مختلف و توابع ابزار وجود دارد. بیایید نگاهی به دسته های مختلف Altcoins بیندازیم.

استابله

هدف اصلی استیبل کوین ها کنترل تغییر قیمت ثابت در ارزهای دیجیتال است. استیبل کوین ها قیمت یک دارایی پایدار دیگر مانند دلار آمریکا (USD)، یورو (EUR) و غیره را پایین می آورند.

مورد استفاده برای استیبل کوین ها عمدتاً برای پس انداز یا تراکنش است اما نه برای سرمایه گذاری. تتر (USDT)، USD Coin (USDC) نمونه هایی از استیبل کوین ها هستند.

آلت کوین های مبتنی بر ماینینگ

آلت کوین هایی که از استخراج برای تایید تراکنش ها و ایجاد سکه های بیشتر استفاده می کنند در این دسته قرار می گیرند. ماینرها از رایانه های سخت افزاری برای حل معادلات ریاضی استفاده می کنند تا تراکنش ها را تأیید کنند و سکه ها را به عنوان پاداش دریافت کنند.

لایت کوین (LTC)، اتریوم کلاسیک (ETC)، مونرو (XMR) نمونه هایی از آلت کوین های مبتنی بر استخراج هستند.

توکن های کاربردی

به توکن های کاربردی مانند سکه های یک بازی فکر کنید. برای دسترسی و بازی به سکه های بازی نیاز دارید. با این حال، این سکه ها نشان دهنده سهمی در بازی نیستند. به طور مشابه، توکن های ابزار به عنوان کوپن برای دسترسی به محصولات یا خدمات یک شرکت عمل می کنند.

به عنوان مثال، Filecoin - یک پلت فرم غیرمتمرکز ذخیره سازی داده، دسترسی به خدمات خود را از طریق توکن بومی FIL خود فراهم می کند. نشانه توجه اولیه (BAT) یک اکوسیستم وب 3. 0 را قادر می سازد تا به سازندگان پاداش دهد و توجه کاربران را در اینترنت از طریق توکن ابزار اصلی خود ارزش گذاری کند.

توکن های امنیتی

با در نظر گرفتن مثال بالا، توکن های امنیتی مانند مالکیت سهام بازی هستند. آنها نشان دهنده یک سهم در یک دارایی یا یک شرکت هستند. از نقطه نظر سرمایه گذاری، ارزش یک توکن امنیتی از یک دارایی اساسی ناشی می شود. به عنوان مثال، یک ملک فیزیکی فیزیکی را می توان به صورت دیجیتالی به سهام مساوی تقسیم کرد که توسط توکن های امنیتی ایجاد شده در بلاک چین نشان داده می شود. در این حالت، ارزش توکن امنیتی شما معادل ارزش سهم شما در دارایی پایه - دارایی مستغلات است.

نمونه هایی از توکن های امنیتی عبارتند از Polymath، Swarm، Securitize، Bankex و غیره.

در حالی که آلت کوین ها فرصت های بی شماری را برای کشف فناوری بلاک چین باز می کنند، طبیعتاً بسیار فرار هستند. یک چیز مسلم است، آنها چشم انداز صنعت کریپتو را تغییر داده اند.

این مطالب به منزله توصیه سرمایه‌گذاری نیست، و همچنین پیشنهاد یا درخواستی برای خرید دارایی‌های ارز دیجیتال نیست.

این مطالب صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی و آموزشی کلی است و تا این حد، هیچ ضمانتی در رابطه با قابلیت اطمینان، دقت، کامل بودن یا درستی مطالب یا نظرات موجود در اینجا ندارد.

برخی اظهارات موجود در این مطالب آموزشی ممکن است به انتظارات آتی مربوط باشد که بر اساس دیدگاه ها و مفروضات فعلی ما است و شامل عدم قطعیت هایی است که می تواند باعث شود نتایج، عملکرد یا رویدادهای واقعی با آن اظهارات متفاوت باشد.

BB Trade Estonia OU و نمایندگان آن و کسانی که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با BB Trade Estonia OU کار می کنند هیچ گونه مسئولیت ناشی از این ماده را نمی پذیرند.

لطفاً توجه داشته باشید که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ارز دیجیتال علاوه بر فرصت‌هایی که در بالا توضیح داده شد، خطراتی نیز به همراه دارد.

فارکس پرشین...
ما را در سایت فارکس پرشین دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : احمدي مينا بازدید : 35 تاريخ : پنجشنبه 3 فروردين 1402 ساعت: 17:28